kultura

Najlepsze rapsy w Krakowie, czyli 5 nadchodzących koncertów, na które warto iść

Jesteśmy przekonani, że w królewskim mieście Krakowie nie brakuje fanów hip-hopu. Czy mamy na myśli szwedzkiego pioniera cloud rapu Yung Leana, czy przebojowych Dwóch Sławów oraz kontrowersyjnego ReTo - na te wszystkie koncerty warto się wybrać. Znacie już teksty na pamięć?

1. Yung Lean & Sad Boys

niedziela 26 listopada 18:00, Klub Studencki Kwadrat

Każdy z nas chociaż raz w życiu próbował kultowego napoju Arizona. I każdy z nas kojarzy Sad Boysów oraz post-internetowy ruch. Właśnie w tych klimatach najlepiej odnalazł się szwedzki młodzian Jonatan Leandoer Håstad aka Yung Lean. W naszym kraju występował już kilkukrotnie, wyrobił sobie markę i zebrał pokaźną grupę fanów. Wróci w listopadzie - do Krakowa i Warszawy, aby wraz ze swoją watahą Sad Boys roznieść kluby i publikę w pył. Będzie ogień!

2. Hip-Hop Night / Małach & Rufuz / ZBUKU

czwartek 23 listopada 19:00, Klub Studencki Kwadrat

Ależ skład pojawi się czwartkowej nocy w Kwadracie. Zbuku - raper pochodzący z Prądnika, podopieczny wytwórni Step Records i autor trzech solowych krążków. Nagrywał z Chadą, Donatanem czy Towarzyszyć mu będą Małach i Rufuz, którzy zaprezentują swoją najświeższą zajawkę - Projekt Independent, do którego zaprosili m.in. Bilona i Kękę. Spodziewajcie się brudnych, ulicznych klimatów i znakomitego rapu!

3. Dwa Sławy

piątek 17 listopada 20:00, Klub Studencki Żaczek

Jeden z najbardziej lubianych duetów w polskiej rap grze. Mają na koncie wiele nielegalnych wydawnictw, lecz prawdziwą sławę zyskali wypuszczając pierwszy oficjalny album 'Nie wiem, nie orientuję się'. Rok 2017 to trzeci longplay sympatycznych kolesi i towarzysząca mu pokaźna trasa koncertowa. Idealna opcja na rozpoczęcie piątkowych wojaży!

4. ReTo

sobota 2 grudnia 21:00, Klub Studencki Żaczek

Jesteśmy pewni, że mało jest takich oryginałów na polskiej rap scenie. Jaki jest przepis na sukces młodocianego rapera? Kontrowersyjny look, agresywny image i ostre jak brzytwa flow. Pochodzący z Piastowa hip-hopowiec osiągnął już całkiem sporo, a to dopiero początek jego kariery. Hajp się zgadza!

5. Joyce Wrice

niedziela 10 grudnia 20:00, Klub Studencki Żaczek

Joyce Wrice - pani, która dopiero narobi szumu w zmysłowym świecie r’n’b i soulu. Mimo młodego stażu, współpracowała z takimi producenckimi tuzami jak Mndsgn czy Jamma Dee. W swojej twórczości przemyca klimat lat 90. i uwodzi ciepłym, zmysłowym wokalem. W jej wizji r’n’b słychać pogoń za uczuciem, nutkę nostalgii i romantyczną aurę. Czy doczekaliśmy się duchowej spadkobierczyni Aaliyah? Artystka szykuje się do pierwszej europejskiej trasy i z pewnością przyda jej się gorące przyjęcie!