kultura

Tego jeszcze w kinie nie było. Kevin Spacey usunięty z nowego filmu Ridleya Scotta. Kto go zastąpi?

Wszystkie sceny nowego filmu Ridleya Scotta, w których wystąpił Kevin Spacey, zostaną nakręcone ponownie. Wiemy już, kto zajmie miejsce aktora, na którego spadła fala krytyki po tym, jak został wielokrotnie oskarżony o molestowanie seksualne.

W środę reżyser Ridley Scott zapowiedział, że niecieszący się ostatnio dobrą sławą Kevin Spacey został całkowicie odsunięty od produkcji jego najnowszego filmu ‘All the Money in the World’.

Jest to zdarzenie bezprecedensowe w branży filmowej, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że premiera filmu ma odbyć się już za kilka tygodni.

Wszystkie sceny z udziałem Spacey’ego zostaną powtórnie nakręcone, a zastąpi go w nich Christopher Plummer. Jak donosi Hollywood Reporter, to właśnie on miał pierwotnie wcielić się w rolę, ale studio odpowiedzialne za produkcję chciało kogoś ‘z bardziej znanym nazwiskiem’.

Christopher Plummer, źródło: Awards Daily Christopher Plummer, źródło: Awards Daily
Po lewej ucharakteryzowany Kevin Spacey jako J. Paul Getty, po prawej Christopher Plummer Po lewej ucharakteryzowany Kevin Spacey jako J. Paul Getty, po prawej Christopher Plummer

Spacey spędził na planie filmu jedynie osiem dni. Wiele ze scen, które trzeba powtórnie nakręcić, nagrane były wyłącznie z jego udziałem. Zadanie będzie niezwykle trudne, mając na uwadze zbliżającą się premierę filmu, przewidzianą na 22 grudnia.

Przypominamy, że przyczyną usunięcia Kevina Spacey'ego jest zwiększająca się liczba oskarżeń o molestowanie seksualne, które wysunięto wobec niego w ostatnim czasie.

Kevin Spacey i Christopher Plummer Kevin Spacey i Christopher Plummer

Źródło: VICE News

  • kupprenumerata