W którym kraju ludzie są najbardziej zadowoleni z seksu? Oto ranking. Polska nie ma się czego wstydzić!

Powstał ranking 15 najbardziej usatysfakcjonowanych krajów na świecie. Badano oczywiście życie seksualne mieszkańców. Przedstawiamy pierwszą piątkę!

Wyobrażacie sobie funkcjonowanie bez seksu? To oczywiście pytanie retoryczne, bo pewnie w większości przypadków odpowiedź na to pytanie byłaby jednoznaczna. W końcu seks ma nie tylko pozytywny oddziałuje na naszą sferę emocjonalną, ale także ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Poprawia naszą odporność, pracę serca, obniża ciśnienie krwi, łagodzi ból i stres oraz dobrze wpływa na jakość naszego snu. Warto więc wpisać go wysoko na listę priorytetów – zwłaszcza jesienią, gdy aura nie rozpieszcza.

Mieszkańcy niektórych państw przywiązują do niego większą wagę niż inni. Portal insindermonkey.com opublikował niedawno ranking 15 krajów, które czerpią największą satysfakcję z seksu. Oto pierwsza piątka tego zestawienia.

1. Szwajcaria

Stanowiska dla zmotoryzowanych do uprawiania seksu (Szwajcaria) Stanowiska dla zmotoryzowanych do uprawiania seksu (Szwajcaria)

21 proc. szwajcarskiej populacji określa swoje życie seksualne jako doskonałe. Wychodzi na to, że Szwajcarzy to najbardziej usatysfakcjonowany naród na świecie. Myśleliście pewnie, że ta alpejska kraina jest ostoją porządku i przewidywalności? Z pewnością nie dotyczy to sfery seksu. Okazuje się, że 23 proc. mieszkańców Szwajcarii przyznało się do uprawiania seksu w miejscach publicznych. A przy tym udaje im się utrzymać najniższy wskaźnik ciąż wśród nastolatków.

2. Hiszpania

Piłkarz Cesc Fabregas i Daniella Semaan Piłkarz Cesc Fabregas i Daniella Semaan

Hiszpanie słyną z dużej swobody w kwestii seksu i nie chodzi tu tylko o stereotypową łatwość w nawiązywaniu kontaktów seksualnych. Mieszkańcy Hiszpanii mają dużą dozę akceptacji dla nagości – wybrzeże tego państwa obfituje w plaże dla nudystów. Cechuje ich także pozytywny stosunek do osób o odmiennej orientacji. Warto pamiętać, że osoby tej samej płci mogą tam legalnie zawierać związki małżeńskie. Ostatecznie liczby mówią same za siebie – ponad 90 proc. Hiszpanów jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego.  

3. Brazylia

Plaża Impanema, Rio de Janeiro. Zdjęcie: Ricardo Beliel Plaża Impanema, Rio de Janeiro. Zdjęcie: Ricardo Beliel

Brazylijczycy również nie skarżą się na nudę w sypialni. 82 proc. aktywnych seksualnie mieszkańców tego kraju uprawia seks co najmniej raz w tygodniu, a część z nich twierdzi, że robi to 145 razy w roku. Jeśli chodzi natomiast o stopień zadowolenia z seksu, to również nie jest najgorzej. Ponad połowa mieszkańców Brazylii ocenia swoje życie seksualne bardzo wysoko.

4. Rosja

Plac Czerwony, Moskwa Plac Czerwony, Moskwa

Rosja słynie raczej z niskich temperatur, ale chłód z pewnością nie gości w sypialniach jej mieszkańców. Wręcz przeciwnie! 82 proc. Rosjan uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu. Co więcej, ponad połowa z nich określa swoje życie seksualne jako doskonałe.

5. Chiny

chb

Chiny to kraj, który jakby się mogło wydawać, ma niewiele wspólnego ze swobodą obyczajów. Okazuje się, że konserwatyzm nie  dotyczy sfery seksu. 78 proc. mieszkańców Chin uprawia seks co najmniej raz w tygodniu. Trzeba przyznać, że jest to niezły wynik.

Zastanawiacie się, na którym miejscu jest Polska lub czy w ogóle znalazła się w rankingu? Nie jest z nami tak źle! Uplasowaliśmy się na 10 miejscu listy. Cały ranking znajdziecie tutaj.

Jak widać, otwartość – także na eksperymenty – to klucz do satysfakcji z życia erotycznego. Do tego zachęca m.in. SKYN w swojej nowej kampanii 'Places of Initmacy', przypominając o tym, że to właśnie fizyczne miejsca, nierozerwalnie związane z naszymi wspomnieniami, są podstawą zaistnienia relacji, przede wszystkim tej zmysłowej. Zatem Polacy, do dzieła. Jest dobrze, ale zawsze możemy poprawić nasze statystki.