Plan w Poznaniu – lokal z kameralnym kinem. To pierwsze takie miejsce w tym mieście

To pierwsze tego typu miejsce w Poznaniu. Już w połowie listopada stare kino obejrzymy tu przy kieliszku dobrego wina. Zapamiętajcie nazwę Plan, bo o tym miejscu będzie jeszcze głośno!

Swoje wnętrze ukażą poznaniakom w połowie listopada. Założyciele Planu to trzy osoby: Ola i dwóch Michałów.

Z okazji otwarcia planują pre-openingowy tydzień, podczas którego zaproszeni goście będą mogli przyjść, zobaczyć, skosztować i ocenić.

Założycieli ciekawi opinii innych i chcą wyjść naprzeciw potrzebom swoich gości. Chcieliby, żeby ludzie czuli się u nich swobodnie, jak w odwiedzinach u znajomych.

plan2

Pomysł narodził się naturalnie, z połączenia pasji i umiejętności trojga znajomych. Chłopcy od kilku lat prowadzą pracownię filmową Mishka studio. Na swoim koncie mają produkcję wyświetlaną na Times Square, serię dokumentów o kolekcjonerach sztuki stworzoną wraz z Goethe Institut, a także wiele reklam, klipów czy vlogów. Ola od zawsze marzyła o miejscu, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas – nie tylko na piciu kawy, ale także na rozmowach, lekturze czy pracy.

Plan nawiązał już współpracę z Forum Kultury Audiowizualnej. Wspólnie będą organizować środowe spotkania filmowe poprzedzane prelekcją. Pierwszy cykl będzie przedstawiał filmy, które zdobyły nagrody na europejskich festiwalach.

Nie będzie to więc zwykła kawiarnia. Można liczyć na seanse z unoszącym się w powietrzu zapachem prawdziwego popcornu i słuchanie muzyki filmowej przy filiżance dobrej kawy. Siedząc w przytulnym lokalu z widokiem na park, będzie się można przenieść do filmowego świata. Wnętrze zaprojektował Hugon Kowalski – laureat wielu nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Kowalski ma na swoim koncie m.in. realizację kawiarni Odette w Warszawie. Uwagę zwrócą także z pewnością zdobiące ściany ilustracje autorstwa utalentowanej Eweliny Dymek. W sposób nieoczywisty przedstawiają one klasykę kina. Gości będzie przyciągał duży neon w oknie. Jedno jest pewne – wkrótce Plan wypełni wasz wolny czas!

  • kup