rynek

Zobacz wnętrze pierwszej podwodnej restauracji w Europie

Podwodna restauracja nie będzie ingerować w podwodne środowisko naturalne – wręcz odwrotnie.

Architekci z norweskiej pracowni Snøhetta (znanej m.in. z projektu i realizacji słynnego budynku Opery w Oslo) zaprezentowali projekt pierwszej podwodnej restauracji w Europie. Bryła budynku zostanie po części zatopiona w odmętach Morza Północnego, niedaleko miejscowości Båly w południowej Norwegii.  

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Betonowa struktura o ścianach, których grubość zaplanowano na kilka metrów, będzie w stanie oprzeć się silnym prądom wodnym i naciskowi wzburzonych wód Morza Północnego. Budynek będzie miał dwa poziomy – pierwszy, na którym zlokalizowany zostanie bar, pozostanie na poziomie lądu. Drugi z kolei, gdzie umieszczona zostanie sala restauracyjna, znajdzie się pod wodą.

Przez ogromnych rozmiarów akrylowe okno goście podziwiać będą mogli głębię morza, aż 5 metrów pod wodą.

Źródło: Dezeen
Źródło: Dezeen

Podwodna restauracja nie będzie ingerować w podwodne środowisko naturalne - wręcz odwrotnie, ma je wspierać.

Betonowa skorupa budynku przyciągnie małże, które będą do niej przywierać. Te z kolei znane są z umiejętności oczyszczania wody morskiej z zanieczyszczających substancji, przyczyniając się do kreowania korzystanego środowiska dla innych morskich stworzeń.

  • samsung

Innowacyjność najlepszych szefów kuchni inspiruje nie tylko fanów kulinariów na świecie, ale też marki do tworzenia coraz ciekawszych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Linia Samsung Chef Collection to pierwsza kolekcja urządzeń kuchennych Samsung, stworzona przy współpracy z najlepszymi szefami kuchni. 

Samsung Club des Chefs to grono wyróżnionych gwiazdkami Michelin mistrzów kuchni z całego świata. Samsung zaprosił ich do współtworzenia urządzeń kuchennych nowej generacji, by rozbudzić pasję gotowania w każdym użytkowniku. Od momentu powołania Club des Chefs w 2013 roku zaproszeni kucharze dzielą się swoim zapałem, doświadczeniem i radami, dzięki którym Samsung tworzy coraz to lepsze produkty.

piekarnik
  • belka