Pastelowe włosy, które spodobałyby się Wesowi Andersonowi – kolorystka kreuje trendy przyszłości

Kolorystka Alaina Manibog stworzyła niezwykłą kolekcję odcieni farb do włosów, które mogłyby z powodzeniem zostać wykorzystane na planie filmu Wesa Andersona.

Instagram Alainy Manibog przekonał nas, że już wkrótce nikt nie będzie chciał mieć włosów w nudnym odcieniu blondu czy brązu, a moda na słoneczne refleksy odejdzie w zapomnienie. Proponowane przez nią odcienie włosów zwalają z nóg – kolory brzoskwini, błękitu czy różu są bardzo subtelne, a jednocześnie charakterystyczne.

Farbowanie w jej wykonaniu polega na równomiernym pokrywaniu włosów stonowanym kolorem, który szczególnie dobrze komponuje się z asymetryczną, prostą fryzurą.

To połączenie daje mocny, futurystyczny efekt. Manibog inspirowała się kobietami ze swojej rodziny, czyli prababcią Velmą i jej bliźniaczką Thelmą, które występowały w rewiach na Broadwayu w latach 30. i 40. Kolorystka wprawdzie oglądała je głównie na czarno-białych zdjęciach, ale zachowało się także kilka kolorowych fotografii, które charakteryzowały się pięknymi, stłumionymi barwami. Sama Manibog również postanowiła zacząć tworzyć mocne wizerunki w oparciu o pastelowe kolory.

pastel
pastel
pastel
pastel
pastel
pastel\
pastel
pastel
  • kupprenumerata