5 miejsc, w których powinniście uprawiać seks na pewnym etapie życia

Zdaniem seksuologów, seks poza sypialnią ma same plusy. Sprawdźcie, jakie miejsca warto wziąć pod uwagę.

Czasami dobrze jest zmienić otoczenie – także to, w którym uprawiamy seks. Zdaniem seksuologów seks poza sypialnią pozwala zbliżyć się do partnera, pomaga realizować nasze fantazje i sprawia, że czujemy się pewniej w tym obszarze życia.

Zmiana otoczenia izoluje nas także od rzeczy, które w domu kojarzą nam się ze stresem. Dzięki temu wzrasta poziom adrenaliny, co wiąże się z odczuwaniem większego pobudzenia seksualnego – wyjaśnia seksuolożka – Emily Morse.

Jeśli macie na swoim koncie takie ekscytujące doświadczenia, to wówczas możecie czerpać z tych wspomnień także w trakcie uprawiania seksu w domu i przełączyć się na ten kanał podniecenia – dodaje Morse.

Trzeba jednak pamiętać o jednym: seks w nowym miejscu polega na zdobyciu nowego, ekscytującego doświadczenia. Nie należy spodziewać się oszałamiającego orgazmu. Seksulożka podpowiada, jakie miejsca warto wypróbować:

1. Impreza

Couple

Nieważne, czy to domówka, impreza sportowa czy wesele znajomych. Seks podczas wydarzeń publicznych ma w sobie coś niezwykle podniecającego. Znajdźcie odpowiednie miejsce i moment na to, by na chwilę się wymknąć. Po 15 minutach spędzonych razem wrócicie na imprezę z sekretem, o którym wiecie tylko wy dwoje – mówi Morse.

2. Samochód

jjjkj

Twórczyni erotycznych powieści Sabrina Lacey twierdzi, że samochody to jedno z jej ulubionych miejsc do uprawiania seksu. Wystarczy zjechać z ruchliwej drogi i rozłożyć siedzenia. Emocje i prawdziwy skok adrenaliny gwarantowane. Można też uprawiać seks na siedzeniu kierowcy i wypróbować pozycję na jeźdźca.

3. Hotel

hotel

Seks w hotelu jest niesamowity, ponieważ nie musisz przejmować się porządkiem. Wystarczy się zameldować i można przejść do rzeczy – mówi Morse. Seksuolożka radzi, by wyjść poza strefę komfortu i zabawić się w odgrywanie ról – na przykład udając obce osoby, które dopiero co się spotkały. Jeśli szukacie czegoś bardziej ekscytującego, Morse warto odważyć się na seks na hotelowym balkonie – pod warunkiem, że znajduje się on w odosobnieniu. Nikt was nie zna, jest ciemno, możecie patrzeć na miasto i nadal jesteście blisko pokoju – dodaje

4. Plaża

hhhhhb

Seks na plaży jest po prostu bardzo romantyczny, dzięki czemu często pomaga kobietom wprawić się w odpowiedni nastrój. Kobiety czasami potrzebują do tego odpowiedniej atmosfery – mówi Morse. Warto zabrać ze sobą koc albo ręcznik, by uniknąć niepotrzebnych otarć. Lepiej też pozostać na lądzie, gdyż słona, morska woda nie sprzyja skórze zwłaszcza tej w okolicach intymnych części ciała.

5. Własny ogródek

dssdsd

Zdaniem seksuolożki, seks na własnym podwórku pozwala czerpać wszystkie korzyści z uprawiania seksu poza domem. Możemy poczuć prawdziwy zastrzyk adrenaliny, lecz nie musimy się przy tym martwić o to, że ktoś nas nakryje. Osoby, które chcą mieć więcej prywatności, mogą na przykład rozstawić namiot.

Odkrywanie nowych miejsc pozwala zdobyć ekscytujące doświadczenia. Do tego rodzaju eksperymentów zachęca m.in. SKYN w swojej nowej kampanii 'Places of Initmacy', przypominając o tym, że to właśnie fizyczne miejsca, nierozerwalnie związane z naszymi wspomnieniami, są podstawą zaistnienia relacji, przede wszystkim tej zmysłowej.