rynek

IKEA pokazuje, jak będą wyglądały nasze wnętrza za 30 lat

Na zorganizowanej z okazji jubileuszu IKEA wystawie będzie się można także cofnąć w czasie.

W tym miesiącu IKEA obchodziła 30-lecie otwarcia pierwszego sklepu w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji szwedzka marka postanowiła zaprezentować nie tylko to, jak zmieniały się mieszkania Brytyjczyków przez ostatnie 30 lat, ale także, jak jej zdaniem będą wyglądać za kolejne 30 lat – w 2047 roku. Wystawę zobaczyć można za darmo od 18 do 21 października w ramach cyklu na 19 Greek Street w centrum Londynu.

Składa się ona z pokojów urządzonych w różnych stylach – od mebli typowych dla lat 80. XX wieku po wizję tego, jak będą wyglądać nasze domy w latach 40. XXI wieku.

ik1
ik3

Zdaniem IKEA za 30 lat przyciski do światła staną się przeżytkiem – zamiast tego inteligentny system oświetlenia zajmujący cały sufit będzie reagować na potrzeby przebywającej w pokoju osoby. Upowszechnią się również inteligentne lustra, dzięki którym nie będziemy musieli ciągle sięgać po smartfona. W lustrze pokaże się nie tylko nasze odbicie – poinformuje ono nas także o tym, która jest godzina, albo jakie są warunki pogodowe.

Nie będzie też trzeba czekać miesiącami na meble robione na zamówienie, bo tę dziedzinę zdominuje znacznie szybsza technologia druku 3D.

IKEA sądzi, że w dalszym ciągu będziemy stawiać na zrównoważone życie – oszczędzanie energii, wody oraz zmniejszanie ilości odpadów. Chętnie będziemy uprawiać rośliny w domu zioła metodą hydroponiczną, czyli w wodzie z dodatkiem substancji odżywczych, ale bez użycia ziemi.

Co jeszcze będzie można zobaczyć w budynku na Greek Street? Wieczorami odbywać się tam będą domówki IKEA z koktajlami oraz playlistą utrzymanymi w stylu danych pomieszczeń.

Lata 80. Lata 80.
Lata 90. Lata 90.
Lata 2000.

Źródło: Homes & Property
Źródło zdjęć: Homes & Property

  • kup