kultura

Trójmiejskie miasto na liście 9 najciekawszych miast świata wg National Geographic 'Traveler'

Polskie miasto znalazło się na liście najciekawszych miast świata według National Geographic obok m.in. Londynu czy Hong Kongu.

W październikowym wydaniu magazynu podróżniczego National Geographic ‘Traveler’ pojawił się artykuł opisujący dziewięć najciekawszych miast świata. W zestawieniu znalazł się Gdańsk, ale nie trafił tam za sprawą Neptuna, Żurawia czy ulicy Długiej. Autor tekstu, Tomasz Cholaś, docenił miasto za zrewitalizowaną dzielnicę Wrzeszcz, modne i alternatywne bary z kontenerów, które znaleźć można w nowo otwartej 100czni czy murale na Zaspie.

Fragment artykuły z 'Travelera', źródło: Gdańsk.pl Fragment artykuły z 'Travelera', źródło: Gdańsk.pl

Cholaś spędził w Gdańsku dwa dni, podczas których unikał miejsc zazwyczaj obleganych przez turystów. Chciał odwiedzić zakątki, w których kwitnie lokalna kultura. Szukał miejscówek łączących sztukę, gastronomię i kulturę.

W 'Travellerze' zachęca do odwiedzenia odnowionej ulicy Wajdeloty we Wrzeszczu Dolnym, Garnizonu Kultury, terenów postoczniowych i tych znajdujących się w okolicy rewitalizowanego wciąż Nowego Portu.

Na drinka poleca bary w starych kontenerach w 100czni, a miłośników graffiti wysyła na Zaspę.

Mural na Zaspie, źródło: Murale Gdańsk Zaspa Mural na Zaspie, źródło: Murale Gdańsk Zaspa
Kolejny mural na Zaspie, źródło: WP Turystyka Kolejny mural na Zaspie, źródło: WP Turystyka
Garnizon Sztuki, źródło: ppstatic.pl Garnizon Sztuki, źródło: ppstatic.pl
Ulica Wajdeloty, źródło: Trojmiasto Ulica Wajdeloty, źródło: Trojmiasto

Wśród innych wymienionych w artykule miast, które warto odwiedzić, znalazł się Londyn, Hong Kong, Bukareszt, Bordeaux, Mexico City, Tel Awiw–Jafa, Bogota i Astana.

 

Źródło: gdansk.pl

  • kupprenumerata