5 nowo powstałych restauracji we Wrocławiu

Wakacje sprzyjały rozkręcaniu się gastronomicznych biznesów. Jesień to dobry czas, żeby z tego skorzystać. Sprawdzamy miejscówki, które niedawno wystartowały we Wrocławiu.
 
 
Trzeba przyznać, że to odważna i dowcipna nazwa, zwłaszcza w dobie mody na bezglutenowe... wszystko. Najwyraźniej jednak właściciele dobrze wyczuli trend, bo restauracja ma sporo gości, choć znajduje się na ulicy Szczytnickiej, czyli nie w samym centrum. Kto ją odwiedza? Fani glutenu zaklętego pod postacią pierogów ze wszelkimi nadzieniami, pyz, kluseczek i makaronów.
źródło: FB Gluten Appetit źródło: FB Gluten Appetit
Gluten Appetit nie jest jednak manifestem wszystkiego co niezdrowe. Faktycznie znajdziemy tam głównie dania mączne, ale również wykonane z mąki pełnoziarnistej i z rozsądnym dodatkiem z warzyw. Do wszystkiego kefir. Bardzo smaczny żart. 
 
 
W niezwykle popularnym (zwłaszcza latem) wrocławskim Pasażu Pkoyhoffa powstała nowa restauracja. Rumbar zajął najtrudniejszą lokalizację, bo najdalej od głównego wejścia do pasażu. To już kolejna próba rozkręcenia fajnej restauracji w towarzystwie legendarnych już Charlotte, Parish i Szajby. Ekipa Rumbaru tak pisze o sobie:  'postawiliśmy na szeroką gamę rumów z całego świat, piw rzemieślniczych oraz win. Na bazie rumów powstają również genialne koktajle, które najlepiej smakują w asyście morskich dań'.
źródło: FB Rumbar źródło: FB Rumbar
Na razie nie jest co prawda genialnie i trochę za długo się czeka. Jest jednak całkiem nieźle – Rumbar ma szansę przekonać do siebie klientów i zasługuje na wizytę kontrolną. Trzymamy kciuki.
 
 
W miejscu po dość ekskluzywnej suszarni Madame Butterfly powstała restauracja serwująca dania kuchni azerskiej i tureckiej. Oznacza to, że większość potraw jest z mięsem. Zdarzają się jednak miłe niespodzianki dla wegetarian, jak np. pyszna dolma, czyli liście winogron nadziewane ryżem, porzeczkami i orzeszkami. Do tego oczywiście nieźle zrobiony bakłażan i hummus. Warto dać im szansę choćby ze względu na pomysł i przystępne ceny.
źródło: FB Baku źródło: FB Baku
źródło: FB Baku źródło: FB Baku

Baku Longe na swoim fanpage'u piszą, że na razie są pierwszą kuchnią azersko-turecką w mieście. Warto więc ich odwiedzić.

 
Nazwę zawdzięczają bezpośredniemu sąsiedztwu Teatru Polskiego. To kolejna restauracja w długim i dynamicznie rozwijającym się ciągu gastronomicznym wzdłuż pasażu Bogusławskiego.
źródło: FB Kulisy źródło: FB Kulisy
Bistro Kulisy już na wstępnie nabija sobie punkty jasnym, bardzo świeżym i czystym wnętrzem, co w ciągu knajp 'pod nasypem' wciąż należy do rzadkości. Dominują raczej ciemne piwiarnie lub restauracyjki z rustykalnym wystrojem. Menu jest tu raczej bardzo tradycyjne (jajecznica na śniadanie, schabowy na obiad). Codziennie inna propozycja lanczu. Nic wymyślnego, ale dobra jakość.
 
 
Kolejna grecka restauracja w ścisły centrum. Zaraz obok restauracji włoskiej i ukraińskiej. Przy ulicy Ofiar Oświęcimskich robi się powoli tygiel kuchni świata. Może to i dobrze. Ciekawe, czy kolejna dość tradycyjna oferta z fetą, oliwkami, souvlakami i grecką sałatką przyciągnie wystarczającą liczbę gości.
źródło: FB Zorbas źródło: FB Zorbas
źródło: FB Zorbas źródło: FB Zorbas

Na razie wygląda na to, że jest fajnie i w porze obiadowej raczej nie ma pustek. Na swoim Facebooku restauracja szczyci się greckim kucharzem i produktami prosto z Krety. W karcie oczywiście wódka anyżowa Ouzo, więc warto zajrzeć również wieczorem.

  • kup