marka

Katalog IKEA po śląsku?

'Drzewniany i naturalny kej tykniesz. Idzie tam wrazić ksionżki, fuzekle abo bombony, coby ich żodyn niy znod' - tak opisują komodę BYFYJ twórcy pierwszego śląskiego 'Katalogu IKEA'. Zobaczcie, jak w śląskiej gwarze brzmią nazwy innych produktów szwedzkiej marki.

Zapewne zastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się tajemniczo brzmiące nazwy produktów z katalogu IKEA. Z grubsza można je podzielić na kilka kategorii – szwedzkie słowa, słowa ze szwedzkiego slangu, szwedzkie imiona i skandynawskie nazwy geograficzne.

Podejrzewamy jednak, że nigdy nie myśleliście o tym, jak produkty z katalogu IKEA nazywałyby się po... śląsku. Facebookowa strona PoNaszymu.pl – śląskie biuro językowe zrobiła to za was.

Na tym fanpage'u pojawiły się obrazki przedstawiające produkty IKEA opatrzone śląskimi podpisami. Wprawdzie nie wpisują się one w opisany wyżej schemat nazewnictwa szwedzkich produktów, ale efekt i tak warto jest zobaczyć. Ciekawe czy znana z niestandardowych akcji marketingowych IKEA zainspiruje się akcją.

ik2
ik3
ik4
ik5
ik6
ik7
ik8

Źródło: silesion.pl

  • kup