Zegarki z drewna i okulary inspirowane latami 80. od polskiej marki Gepetto [KONKURS]

Gepetto specjalizuje się w tworzeniu zegarków i okularów z drewna. Sprawdźcie, dlaczego twórcy marki wybrali akurat ten materiał i co sprawiło, że zainspirowali się latami 80.

Dlaczego akurat drewno? Agnieszka i Mateusz odpowiedzialni za Gepetto uważają, że to niesamowity materiał. Mówią, że żadne tworzywo będące wynikiem procesów chemicznych nie jest w stanie mu dorównać.

Drewno ma swój wyjątkowy zapach, nie uczula, nie starzeje się, ale zmienia swój charakter.

Ma to też swój aspekt ekologiczny i ulega biodegradacji, choć nie to było ich pierwotnym zamysłem – chcieli przede wszystkim stworzyć fajny produkt, a z drewnem i innymi materiałami naturalnymi od zawsze mieli kontakt. Obydwoje są absolwentami wzornictwa i tworzą zgrany duet – on jest konstruktorem z wykształcenia, ona skrupulatnie dba o całą resztę.

Gepetto

W tym roku porwały ich utwory Abby, Modern Talking i Boney M, a także styl takich gwiazd jak Madonna. Szalone lata 80. zainspirowały nową kolekcję okularów w neonowych odcieniach.

Chcieli w niej nawiązać do dodatków, które stanowiły w tamtych czasach niezwykle ważny element mody. Polaroid, walkman czy kultowy zegarek Casio, a do tego kostka Rubika i guma do żucia to to, co w tamtych czasach świadczyło o stylu.

Podobnie jak wspomniane gadżety, nowe okulary Gepetto są wyjątkowym elementem, który podkreśli cały outfit. Wykonane zostały z bambusa, przez co są niezwykle lekkie i wytrzymałe.

– Neonowe, odważne i żywe kolory oraz szalona zabawa – to stanowiło główną inspirację i sprawiło, że wczuliśmy się w klimat zwariowanych i energetyzujących lat 80. – mówi Agnieszka. – Chcieliśmy przenieść się do zwariowanej ery w modzie, która wymaga nieco odwagi. Chcielibyśmy, żeby nasi klienci zrobili w swojej szafie trochę miejsca na ekstrawagancję i zabawę, a nic nie odzwierciedla tego lepiej, niż lata 80.

Sprawdźcie całą kolekcję marki w ich sklepie internetowym.

boney
gep

                                                                 KONKURS!!!

A który okres zainspirowałby Was w projektowaniu okularów i dlaczego? Piszcie w komentarzach (tutaj, nie na Facebooku). Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy drewnianymi okularami Abba Watermelon marki Gepetto. Macie czas do 6 października (piątek) do godz. 15. Powodzenia!

oksy