Acephala wypuszcza kolekcję inspirowaną marszami kobiet

Wielokrotnie nagradzana polska marka odzieżowa Acephala wypuszcza linię 'Neo-Suffragette' inspirowaną słynnymi marszami kobiet. Jest to odpowiedź na aktualne wydarzenia – kolekcja została zainspirowana m.in. Czarnym Protestem.

Czym jest Acephala? To polska marka, za którą stoją Monika Kędziora i Bartek Korzeniowski.

Nazwa wywodzi się od określenia kobiety-buntownika, która wymyka się tradycyjnym stereotypom przypisywanym płci żeńskiej.

Brand wystawiał swoje kolekcje m. in. podczas FashionPhilosophy w Łodzi, Avant Premiere w Mediolanie czy Chelsea Market w Nowym Yorku. Jego założyciele są także finalistami prestiżowych konkursów takich jak PAFF Foundation czy Fresh Fashion Awards. Ich biuro projektowe oraz butik mieszczą się w Warszawie.

Głównym konceptem Acephala jest zabawa z płciowymi stereotypami poprzez modę.

Acephala AW 17-18 Acephala AW 17-18
Acephala AW 17-18 Acephala AW 17-18

Przygotowana na sezon jesień-zima kolekcja 'Neo-Suffragette' to portret zbiorowy współczesnej sufrażystki - odnosi się do stylu ulicy, w którym różne kroje przeplatają się ze sobą jak odmienne style osobowości i modele życia.

Elementem narracji są nadruki Doroty Pawlickiej, których inspiracją były zdjęcia dokumentujące demonstracje, strajki i marsze kobiet walczących o swoje prawa na ulicy.

Wśród tych materiałów były zarówno zdjęcia z XIX wieku przedstawiające pierwsze sufrażystki, jak i te z polskiego Czarnego Protestu. Rysunki zostały połączone w jeden wzór i nadrukowane na tkaninach, by później ozdobić elementy kolekcji, wśród których znalazła się także koszula będąca pierwszym uniseksowym projektem Acephali.

Acephala AW 17-18 Acephala AW 17-18

Dodatkowy wpływ na uliczny charakter linii ma także dobór tkanin - są to m. in. drelich, sztruks, jersej czy techniczny poliester. Dodatkowym elementem budulcowym jest abaka - japońska tkanina pleciona z najbardziej wytrzymałego włókna na świecie.

Autorem zdjęć do nowej kampanii brandu jest Bartek Wieczorek.

Projekty marki Acephala znajdziecie w ich sklepie internetowym lub w butiku przy al. 3 Maja 14 w Warszawie.

Acephala AW 17-18 Acephala AW 17-18
Acephala AW 17-18 Acephala AW 17-18