Podsumowanie London Fashion Week. Czym zaskoczyła nas Wielka Brytania?

Niedawno podsumowywaliśmy nowojorski Tydzień Mody, ale w międzyczasie przyszedł czas na wnioski po London Fashion Week. Sprawdźcie, jakimi trendami zaskoczyła nas Wielka Brytania.

Wraz z wrześniem rozpoczął się gorący sezon w modzie. Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po New York Fashion Week, a już podsumowujemy londyńską edycję tygodnia mody. Jakie trendy przygotowała dla nas Wielka Brytania i czego możemy spodziewać się w nadchodzącym sezonie? Sprawdźcie poniżej!

trendy

Najciekawsze pokazy

Najwięcej uwagi przyciągnął pokaz Tommy'ego Hilfingera w kolaboracji z topmodelką Gigi Hadid. Kolekcja zainspirowana była miksem amerykańskich subkultur – wyraźny był wpływ takich nurtów jak grunge czy skate, a sety przepełniała plejada kraciastych płaszczy, poncz i dopasowanych spodni. W pokazie, poza trójką rodzeństwa Hadid, zobaczyć mogliśmy Lucky Blue Smitha, Presley Gerber czy Hailey Baldwin – w końcu nic tak nie przykuwa uwagi jak parada influencerów na wybiegu. Pośród najciekawszych pokazów nie można pominąć także najnowszej, kobiecej kolekcji angielskiego giganta Topman czy linii Burberry, która ciekawie miksuje różne tkaniny.

Tommy Hilfinger Tommy Hilfinger
Topman Topman
Burberry Burberry

Najgorętsze trendy z wybiegów

Ciekawym trendem kolorystycznym, który proponowany był przez projektantów na LFW, jest miks różu z czerwienią. 'Stara szkoła' mody zawsze stroniła od miksowania tych dwóch barw, a w tym roku zauważyć je można było na wybiegach m. in. Antonio Bererdiego i Ashley Williams. Często pojawiały się także outfity określone przez fashionista.com jako 'full sheer', czyli sety stworzone w całości z prześwitujących materiałów, takich jak woal czy delikatna siateczka. Również łaty mają swoje pięć minut – patchworkowe stroje wypełniły pokazy w Londynie.

Paul Costelloe, Emilia Wickstead, Antonio Berardi, J.W. Anderson, Ashley Williams Paul Costelloe, Emilia Wickstead, Antonio Berardi, J.W. Anderson, Ashley Williams
Teatum Jones, Xiao Li, Emilia Wickstead, Toga, Joseph Teatum Jones, Xiao Li, Emilia Wickstead, Toga, Joseph
MM6 Martin Margiela, Roberta Einer, Haizhen Wang, Preen MM6 Martin Margiela, Roberta Einer, Haizhen Wang, Preen

Najlepsze trendy z ulicy

Wśród uczestników imprezy wychwycić można było trzy główne must have. Z okazji nadejścia jesieni i chłodnej pogody możemy śmiało i bez wstydu wygrzebać z szafy swoje największe i najcieplejsze swetry – w tym roku były podstawą wszystkich looków typu smart casual. Dodatkowo informacja dla amatorów trenczy – to jest ten czas, kiedy rządzą one na ulicach. Jaki był najmodniejszy dodatek LFW? Zdecydowanie nerka marki Gucci.

trendy

tekst: Dominik Szatkowski

  • kup