technologia

Sprawdź, czy zachorujesz na raka, czyli rewolucyjny program 'Badamy Geny'

Ryzyko zachorowania na raka jest niezwykle duże – nawet co trzeci Polak może zostać dotknięty chorobą nowotworową. Dlatego warto działać już teraz i poznać swoją genetyczną skłonność do zachorowania na raka. Dzięki Warsaw Genomics możemy poznać to ryzyko już teraz i uniknąć w ten sposób choroby lub też wykryć ją na tyle wcześnie, aby możliwe było całkowite wyleczenie.

'Badamy Geny' to rewolucyjny program, za który odpowiada zespół Warsaw Genomics, czyli grupa naukowców, której prezesem i założycielką jest dr hab. Anna Wójcicka. Jej zespół na podstawie podanych przez pacjenta danych klinicznych (m.in stosowane leki, wiek, liczba osób w rodzinie, u których zdiagnozowano w przeszłości raka) oraz badania krwi ocenia ryzyko zachorowania na nowotwór.

Standardowe badanie krwi oferowane przez Warsaw Genomics dotyczy mutacji jednego z 14 genów, których uszkodzenie uważane jest przez specjalistów za czynnik odpowiedzialny za raka piersi i prostaty.

Na wyraźne życzenie, pacjenci mogą przebadać dodatkowe 56 genów, których mutacje podwyższają ryzyko zachorowania m.in. na raka tarczycy czy jelita grubego.

zespół Warsaw Genomics zespół Warsaw Genomics

Badania prowadzone przez Warsaw Genomics różnią się od innych badań genetycznych dostępnych na rynku przede wszystkim szczegółowością.

Naukowcy w przeciwieństwie do rutynowych badań, sprawdzających jedynie kilka najczęściej uszkodzonych punktów, analizują właściwie wszystkie możliwe miejsca, w których może istnieć wada odpowiedzialna za zwiększenie ryzyka zachorowania na nowotwór. W sumie, Warsaw Genomics sprawdza więc około 20 tys. potencjalnie uszkodzonych miejsc, dlatego otrzymane wyniki są tak dokładne.

Jeżeli chcecie zapisać się na badania, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie Warsaw Genomics, a następnie oddać 4 ml krwi w jednym z kilku punktów medycznych. Cennik usług widoczny jest już po wpisaniu danych oraz wybraniu zlecanego badania. Otrzymane wyniki, poza szacowanym ryzykiem zachorowania na raka, zawierają również szczegółowe zalecenia profilaktyczne. Pacjenci mogą również liczyć na bezpłatne konsultacje z onkologiem, psychologiem i genetykiem.

  • kupprenumerata