kultura

Netflix wyprodukuje pierwszy polski serial! Znamy już reżysera i szczegóły fabuły

Słynna platforma Netflix ogłosiła, że wyprodukuje pierwszy polskojęzyczny serial. O czym będzie opowiadał? Kto stanie za kamerą? Znamy już pierwsze szczegóły.

Od pewnego czasu Netflix inwestuje w europejskie produkcje. Tym razem platforma ogłosiła, że wyprodukuje pierwszy polskojęzyczny serial.

Jego reżyserkami będą Agnieszka Holland – która współpracowała już z Netflixem przy okazji 'House of Cards' – i jej córka, Kasia Adamik.

Pomysłodawcą serialu oraz autorem scenariusza jest Joshua Long, a za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company oraz The House Media Company.

Źródło: culture.pl

Ośmioodcinkowy serial nakręcony zostanie w różnych rejonach Polski.

Osadzony zostanie w alternatywnym świecie, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła.

Zawsze fascynowała mnie historia zimnej wojny i wszystko to, co działo się w Polsce w latach 80. ubiegłego wieku. Ale jak wyglądałby świat, gdyby tamte wydarzenia miały inny przebieg? To pytanie stanowi punkt wyjścia naszego serialu – mówi Frank Marshall, producent wykonawczy. Fabuła rozpoczyna się od odkrycia przez oficera śledczego i studenta prawa spisku, który ma na celu utrzymanie żelaznej kurtyny i państwa policyjnego. Nieznany jest jeszcze tytuł serialu, ani jego obsada. Premiera planowana jest na 2018 rok.

Źródło: Onet.pl, Wp.pl

  • kup