kultura

Netflix wyemituje film o wyjątkowej metodzie aktorskiej Jima Carreya

Film 'Jim & Andy: The Great Beyond' opowiada o powstawaniu 'Człowieka z księżyca' Miloša Formana.

Netflix wyemituje film dokumentalny 'Jim & Andy: The Great Beyond' w reżyserii Chrisa Smitha. Dokument opowiada o procesie powstawania filmu Miloša Formana 'Człowiek z ksieżyca' z 1999 roku. Główną rolę w tej produkcji zagrał Jim Carrey, który wcielił się w rolę jednego z bardziej ekscentrycznych amerykańskich komików – Andy'ego Kaufmana. Rola przyniosła Carreyowi drugiego w karierze – po 'Truman Show' – Złotego Globa.

man1

Aby zagrać Kaufmana jak najlepiej, Carrey przez cały okres kręcenia filmu nie wychodził z roli. Podobno przeprowadził nawet dwugodzinną rozmowę telefoniczną z Ronem Howardem w sprawie produkcji 'Grincha', cały czas wcielając się w Kaufmana.

Podczas kręcenia 'Człowieka z księżyca' nagrano aż 100 godzin materiału, który dokumentuje metodę aktorską Carreya.

Film 'Jim & Andy' zmontowany został właśnie z tych archiwalnych nagrań, wzbogacony jest również o przeprowadzone niedawno wywiady z aktorem. Producentami filmu są Spike Jonze, Danny Gabai z VICE Films oraz Brendan Fitzgerald. 'Jim & Andy' pokazywany już był na festiwalach filmowych, m.in. w Wenecji i w Toronto, i został dobrze przyjęty przez widzów.

Źródło: Pitchfork

  • kup