kultura

Projekt Boiler Room x Ballantine's przyjeżdża do Warszawy! W line-upie gwiazdy techno i house

Legenda amerykańskiej sceny house i techno Seth Troxler, rezydent klubu Fabric Craig Richards, a także polscy reprezentanci: Brodka, Catz'n'Dogz i Bartosz Kruczyński. To oni uświetnią tę edycję jednego z najważniejszych wydarzeń muzyki klubowej w Polsce, Ballantine’s x Boiler Room's True Music.

Szeroko pojęta elektronika jest obecnie – zaraz obok hip-hopu – najprężniej rozwijającym się i najbardziej żywotnym gatunkiem muzyki. Powstające w jej obrębie mikrogatunki są źródłem inspiracji dla wielu mainstreamowych artystów, a rozwój elektronicznych trendów poniekąd konstytuuje oblicze współczesnej muzyki popularnej. Dlatego warto mieć oko na finał tegorocznej edycji projektu Ballantine’s x Boiler Room's True Music, który odbędzie się 21 września w Warszawie. Imprezie – poza świetnym line-upem – towarzyszyć będą dzień wcześniej (20 września) dyskusje w ramach Forum True Music – ponad 100 osób z branży weźmie udział w różnego rodzaju panelach dotyczących m.in. przyszłości muzyki, roli artystów we współczesnym świecie czy kondycji polskiej sceny.

bojler

Warszawa jest ostatnim przystankiem projektu Ballantine’s x Boiler Room's – wcześniej impreza gościła w RPA, Brazylii, Hiszpanii i Rosji. Do Polski zawitają artyści o światowej renomie, ale towarzyszyć im będą także lokalni wykonawcy, znani przede wszystkim z muzycznych poszukiwań.

Headlinerem będzie Seth Troxler – legenda amerykańskiej sceny house i techno, od niemal dekady utrzymujący się w światowej czołówce DJ-ów.

Obok niego na scenie pojawi się Craig Richards, ikona brytyjskiego clubbingu, rezydent legendarnego klubu Fabric w Londynie.

Rodzimą scenę reprezentować będą: Monika Brodka – popularna wokalistka, słynąca z eklektyzmu i eksperymentowania na granicy różnych gatunków – producencko-didżejski duet Catz’n’Dogz, a także Bartosz Kruczyński, znany także jako The Phantom i połowa duetu Ptaki. Poza tym w line-upie pojawi się również prezenterka BBC Radio i DJ-ka B.Traits, która w swoich setach sięga po takie gatunki muzyki klubowej jak grime, dubstep, drum’n’bass czy techno.

Zaproszenia na imprezę nie są dostępne w sprzedaży bezpośredniej – można je zdobyć na stronie truemusic.pl oraz poprzez kanały społecznościowe marki Ballantine’s.

O projekcie

Ballantine’s x Boiler Room's True Music to trzecia edycja wspólnego projektu Ballantine’s, jednej z najpopularniejszych marek whisky na świecie, i platformy koncertowej Boiler Room. Projekt ma na celu zapewnienie wsparcia i rozgłosu artystom, którzy – zgodnie z dewizą marki Ballantine’s – są autentyczni i nie boją się realizować swoich marzeń. Począwszy od tych, którzy dopiero zaczynają, aż po międzynarodowe gwiazdy.

Poza niezwykłymi koncertami w ramach  Ballantine’s x Boiler Room’s True Music, w efekcie projektu powstanie także EP-ka z kawałkami stworzonymi przez Setha Troxlera wspólnie z lokalnymi producentami z państw, które odwiedził w czasie tournée. Nagrania będą dostępne bezpłatnie w formie płyty winylowej oraz w wersji cyfrowej. Wydawnictwo zawierać będzie zarówno nowe  utwory, jak i remixy dotychczasowej twórczości Troxlera.

Informacje na temat projektu są dostępne na stronie www.truemusic.boilerroom.tv