rynek

Chcesz wyjechać z Polski? W tym kraju najgorzej jest być imigrantem

Ostatnio pisaliśmy o najlepszym miejscu dla imigrantów. Tym razem sprawdzamy, jakie państwo znajduje się na dole tego rankingu.

Ranking Expat Insider 2017 stworzono na podstawie badań zleconych przez największy światowy portal dla imigrantów – Inter Nations. Ankiety wypełnione zostały przez 13 tys. osób aż 166 narodowości, które przeprowadziły się za granicę.

Dotyczyły łącznie aż 45 czynników – m.in. jakości życia, łatwości w zadomowieniu się, kosztów utrzymania, edukacji czy służby zdrowia.

W rankingu wzięło udział 65 państw. Ostatnio pisaliśmy o Portugalii, czyli najlepszym miejscu dla imigrantów, a dziś zajmiemy się przegranym w tym rankingu.

Źródło: Pinay Flying High Źródło: Pinay Flying High

Gdzie nie emigrować? Okazuje się, że na samym dole rankingu wylądowała Grecja. Respondenci podkreślali głównie, że emigrują w celach zarobkowych.

Tymczasem aż połowa biorących udział w ankiecie imigrantów mieszkających w Grecji zaznaczyła, że nie starcza im pieniędzy na codzienne wydatki.

Problemem był także brak równowagi między pracą a życiem osobistym. Respondenci uważają Grecję również za złe miejsce do posiadania rodziny i podkreślają, że koszty opieki nad dziećmi są tam wysokie.

Źródło: Quartz

  • kup