marka

Ta kobieta w ciągu 7 dni wkuła na pamięć cały Katalog IKEA 2018

Zobacz jak recytuje z pamięci wszystkie 328 stron i 4818 przedmiotów.

23-letnia Yanjaa Wintersoul pochodzi z Mongolii i dwukrotnie brała udział w Mistrzostwach Świata Pamięci – zawodach w zapamiętywaniu informacji podanych w określonym przedziale czasu.

Zainteresowała się technikami zapamiętywania, kiedy rozpoczęła studia w Sztokholmie.

Starałam się uzyskać dyplom z ekonomii dwa razy szybciej niż inni. Przez przypadek znalazłam książkę o technikach zapamiętywania. Autorzy wyjaśnili, że to nie jest trudne, więc pomyślałam, że może też bym spróbowała – mówi Wintersoul. Sprawy prędko nabrały tempa. W tym roku dziewczyna pojawiła się w szwedzkim Mam Talent, gdzie prezentowała swoje umiejętności.

Źródło: The Drum

Ostatnio IKEA postanowiła rzucić jej wyzwanie. Marka wysłała Wintersoul swój katalog i zaproponowała dziewczynie, żeby w ciągu tygodnia nauczy się ona go na pamięć.

23-latka potrzebowała zaledwie 7 dni, aby zapamiętać wszystkie 328 stron nowego katalogu – łącznie znajduje się na nich aż 4818 przedmiotów.

W ten sposób stała się ona 'ludzkim katalogiem' IKEA. Oprócz produktów i ich cen, dziewczyna potrafi też dokładnie opisać każdą fotografię z katalogu. Co ciekawe, Wintersoul wcale nie ma fotograficznej pamięci – korzysta z systemu mnemonicznego o nazwie pałac pamięci, który polega na kojarzeniu obrazów z miejscami w znanym, rzeczywistym lub wyimaginowanym otoczeniu. Zobaczcie, jak poradziła sobie z zapamiętaniem katalogu IKEA.

Źródło: Mashable

  • kup