rynekmarka

Cook Story – nowa warszawska miejscówka dla amatorów kulinarnych wrażeń

W Warszawie otworzyła się nowa szkoła gotowania, w której można uczyć się od najlepszych szefów kuchni w branży i nie tylko.

Cook Story to wyjątkowa szkoła gotowania połączona z showroomem. Profesjonalne stanowiska do gotowania, wysokiej klasy sprzęty AGD oraz kulinarna pasja utalentowanych szefów kuchni i miłośników wyjątkowych smaków – to wszystko czeka w nowej przestrzeni na Wilanowie.

Otwarcie Cook Story uświetnił pokaz znanego szefa kuchni, zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin, Michela Roux Jr.

Doceniany na całym świecie szef kuchni pokazał niezwykłe kulinarne umiejętności, a także opowiedział o narodzinach swojej pasji do gotowania. Ten wyjątkowy pokaz podkreślił ideę, która przyświecała stworzeniu Cook Story by Samsung – miejsce powstało, by inspirować i przywoływać w nas najlepsze wspomnienia kulinarne.

Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe

Wszystkie stanowiska w części warsztatowej wyposażone są w sprzęty do gotowania nowej generacji, które pomogą przygotować potrawy na najwyższym poziomie. Uczestnicy warsztatów kulinarnych będą mogli w pełni wykorzystać tu swoje możliwości, tworząc nowe potrawy i odkrywając nowe smaki a to wszystko pod okiem uznanych szefów kuchni i pasjonatów sztuki kulinarnej, którzy chętnie podzielą się także swoimi trikami.  

Już od września uczestnicy będą mogli wybierać spośród wielu zajęć tematycznych, poświęconych m.in.: przepisom wegańskim, mięsnym, deserom czy potrawom bez cukru.

Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się Aleksander Baron (szef kuchni warszawskiej restauracji Solec 44), Marcin Sasin (szef kuchni warszawskiej restauracji InAzia), Maciej Majewski (szef kuchni hotelu Sofitel w Warszawie), Rafał Gajownik (szef cukierni warszawskiej restauracji Belvedere) czy Beata Pawlikowska (podróżniczka i miłośniczka zdrowego żywienia). Oferta tematów i prowadzących będzie stale się poszerzać, tak by każdy amator gotowania mógł znaleźć coś dla siebie. 

Michel Roux Jr. i przygotowany przez szefa makaron fregola z krewetkami; fot. mat. prasowe Michel Roux Jr. i przygotowany przez szefa makaron fregola z krewetkami; fot. mat. prasowe

Cook Story to poza szkołą gotowania także showroom marki Samsung, w którym znaleźć można pełną ofertę sprzętów kuchennych do zabudowy. Piekarniki Dual Cook, które oferują przygotowanie dwóch różnych potraw jednocześnie, bez obaw, że ich zapachy się przenikną. Płyty indukcyjne z dużą, otwartą przestrzenią Flex Zone, która pomieści kilka garnków jednocześnie. Lodówki z pełnym No Frost oraz technologią Twin Cooling Plus, dzięki którym żywność przechowywana jest w optymalnych warunkach, zachowując swój smak i wszystkie składniki odżywcze – to tylko niektóre z możliwości sprzętów marki Samsung.

Odwiedzający będą mogli również zobaczyć sprzęty z linii Chef Collection, która powstała we współpracy ze znanymi szefami kuchni z całego świata.

Urządzenia z tej linii zainspirowane są technologiami używanymi w najlepszych restauracjach i oferują rozwiązania, które pozwolą amatorom kuchennych wrażeń rozwijać swoje umiejętności. Warto wybrać się do Cook Story by Samsung i sprawdzić możliwości sprzętów, a przy okazji spróbować swoich sił podczas inspirujących warsztatów.

Cook Story by Samsung znajduje się w budynku Royal Wilanów, przy ulicy Klimczaka 1. Wszystkie informacje na temat organizowanych tam warsztatów oraz prowadzących znaleźć można na stronie oraz Facebooku

Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe
Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe Cook Story by Samsung; fot. mat. prasowe
Michel Roux Jr. i polscy szefowie kuchni na otwarciu Cook Story, na zdj. m.in. Wojciech Amaro, Grzegorz Łapanowski, Wit Szychowski i Rafał Wronka Michel Roux Jr. i polscy szefowie kuchni na otwarciu Cook Story, na zdj. m.in. Wojciech Amaro, Grzegorz Łapanowski, Wit Szychowski i Rafał Wronka