rynek

17 rannych i 5 aresztowanych: to bilans walki o Prosecco podczas promocji w Lidlu

Bilans promocji na Prosecco w Lidlu: promocyjny asortyment wyprzedany w 5 minut, 17 rannych oraz 5 zatrzymanych. Jak informuje jednak sama firma, informacje te pochodzą z satyrycznego portalu Southend News Network.

Aktualizacja 14:17. Więcej u dołu artykułu.

Okazuje się, że dantejskie sceny, jakie możemy zobaczyć podczas promocji w Lidlu, to popularny widok nie tylko – wbrew temu, jak sądzi wielu – w Polsce. Mieszkańcy Essex, nadmorskiego miasteczka w Wielkiej Brytanii, stoczyli bowiem w niemieckim dyskoncie ostrą walkę. Bójka co prawda nie toczyła się ani o crocsy, ani o karpia, a o najmodniejszy ostatnio trunek, Prosecco, które dostępne było w niezwykle niskiej cenie – 1,5 funta za butelkę.

Z relacji świadków wynika, że już przed samym otwarciem Lidla, czyli o 8 rano, pod sklepem koczowało ok. 600 osób.

Sytuacja zrobiła się nerwowa w momencie, gdy zgromadzone osoby dowiedziały się, że wewnątrz sklepu dostępna będzie jedynie jedna paleta alkoholu. Klientom nie spodobały się również wprowadzone ograniczenia, zgodnie z którymi każdy mógł kupić maksymalnie 6 butelek promocyjnego wina.

Fot. Radar Wileński Fot. Radar Wileński

Jak wspomina jedna z kobiet, która przybyła do sklepu już o 5:30, w pewnym momencie kolejka zamieniła się w jedną wielką walkę. Zgromadzeni ludzie za wszelką cenę, nawet siłą, próbowali dostać się do sklepu. Apogeum nastąpiło jednak w momencie, gdy tłum dowiedział się, że cały promocyjny asortyment wina został wykupiony w 5 minut. Pracownicy sklepu nie byli w stanie samodzielnie zapanować nad rozwścieczonym tłumem, dlatego konieczna była natychmiastowa reakcja policji. Aresztowano 5 najbardziej agresywnych klientów, 17 zaś zostało rannych.

Aktualizacja 14:17

Informacja o zatrzymanych oraz rannych okazała się jednak fałszywa. Informacje pochodziły bowiem z satyrycznego portalu Southend News Network.

  • kupprenumerata