rynekkultura

Polak wśród dziesięciu najlepszych kulinarnych pionierów na Wyspach Brytyjskich wg BBC

Według serwisu BBC Good Food polskiemu szefowi kuchni należy się wyróżnienie za dzielenie się swoim dziedzictwem oraz przedstawianie Brytyjczykom nowych doznań smakowych.

Z Indii, Syrii, Meksyku, Tajwanu a także z Polski – między innymi z tych krajów pochodzi dziesiątka szefów kuchni, których portal BBC Good Food okrzyknął pionierami brytyjskiej kuchni. Wybierając i wskazując tych szefów, serwis celebruje różnorodność współczesnej odsłony tej kuchni, pełnej smaków i doznań, które zawdzięcza właśnie przybyłym na Wyspy obcokrajowcom. Damian Wawrzyniak w Londynie jest od 2004 roku. Wcześniej pracował m.in. w kopenhaskiej, nieistniejącej już Nomie, a także we Francji oraz w Pakistanie. 

Wawrzyniak gotował podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, organizował też wielką polską ucztę w słynnej restauracji 'Fifteen' Jamiego Olivera.

W zeszłym roku w jednym z najpopularniejszych programów kulinarnych BBC, Polak pokazywał jak przygotować wielkanocną babkę, którym to przepisem skradł serca Brytyjczyków. Tym samym zainteresował ich polskimi specjałami oraz potencjałem naszej kuchni i od jakiegoś już czasu poza tytułem szefa kuchni i konsultanta kulinarnego może śmiało chwalić się mianem promotora rodzimej kuchni na Wyspach. Ostatnio zdobytym tytułem, który przypieczętowuje to miano, kucharz pochwalił się na swoim Facebooku. 

Damian Wawrzyniak

To właśnie z chęci rozkochania wyspiarzy w naszej kuchni oraz przekonania ich, że to nie tylko pierogi, kapusta i kotlety, powstał cykl imprez organizowanych przez Damiana, które pokazują polską kulturę właśnie przez jedzenie. 

W czerwcu tego roku, polski szef otworzył także swoją restaurację House of Feast, w której serwuje dania inspirowane klasykami polskiej kuchni, ale przygotowywane z lokalnych produktów i składników.

  • samsung

Innowacyjność najlepszych szefów kuchni inspiruje nie tylko fanów kulinariów na świecie, ale też marki do tworzenia coraz ciekawszych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Linia Samsung Chef Collection to pierwsza kolekcja urządzeń kuchennych Samsung, stworzona przy współpracy ze znanymi szefami kuchni. 

Samsung Club des Chefs to grono wyróżnionych gwiazdkami Michelin mistrzów kuchni z całego świata.

Samsung zaprosił ich do współtworzenia urządzeń kuchennych nowej generacji, by rozbudzić pasję gotowania w każdym użytkowniku. Od momentu powołania Club des Chefs w 2013 roku zaproszeni kucharze dzielą się swoim zapałem, doświadczeniem i radami, dzięki którym Samsung tworzy coraz to lepsze produkty. 

Piekarnik Samsung z linii Chef Collection
  • samsung