kultura

Zobaczcie, jaką niespodziankę przygotowało Google na 44. rocznicę powstania hip-hopu!

Z okazji 44. rocznicy powstania hip-hopu Google przygotowało interaktywną niespodziankę, która każdemu pozwoli miksować klasyczne utwory. 

Minęły właśnie 44 lata od pamiętnego występu DJ-a Kool Herca w Bronxie, w trakcie którego przy wykorzystaniu 2 gramofonów zapoczątkował on stosowanie instrumentalnych breaków, czym zachwycił ówczesną publikę i wywarł nieoceniony wpływ na losy sceny po dziś dzień. A wszystko to przy wokalnym akompaniamencie energicznego MC.

Przez wiele osób chwila ta jest uznawana za symboliczny początek hip-hopu (tak, pamiętamy: hip-hop – kultura, rap – muzyka).

Przygotowane na uczczenie tego jubileuszu przez giganta z Doliny Krzemowej Google Doodle nie zawiodło.

Rozbudowana, a przy tym przystępna interaktywna aplikacja pozwoli każdemu wcielić się w DJ-a i miksować przeróżne kawałki, które były na topie w przywoływanym okresie i kładły podłoże pod oldschoolowe brzmienie ówczesnych tracków.

Bogata płytoteka, z której możemy wybierać (m.in. The Winstons, Timmy Thomas czy Willie Hutch) gwarantuje długą, dobrą zabawę.

A teraz, oddajmy królowi co królewskie i przypomnijmy jeden z utworów nieco zapomnianego już dziś Kool Herca, czyli urodzonego na Jamajce Clive'a Campbella, który dodatkowo musi zmagać się z tym, że często jest mylony z DJ Koolem. Oto ten prawdziwy.

  • kupprenumerata