rynek

Białe sneakersy są jak mała czarna?

Białe sneakersy sprawdzą się zawsze. Jeśli jeszcze nie masz ich w swojej szafie, nic straconego. Nike wypuścił właśnie kolekcję The White Sneakers, a w niej kultowe modele: Cortezy, Air Maxy, Jordany.

Białe sneakersy to jedna z tych rzeczy, które możesz zestawić z resztą garderoby na tysiąc różnych sposobów. Pasują świetnie zarówno do sportowego looku jak i do marynarki lub sukienki. Jeśli jeszcze nie masz ich w swojej szafie, nic straconego. Nike wypuszcza kolekcję The White Sneakers collection, a niektóre z tych modeli są przecenione nawet do 50 proc.! Link do kolekcji tutaj.

szczik

Nike robi ukłon w stronę jednego z bardziej uniwersalnych elementów garderoby – białych sneakersów. Można je połączyć na tysiące sposobów – komponują się zarówno z dresami jak i z chinosami i sportową marynarką, pasują do jeansów tak samo dobrze jak do sukienki. Kolekcja The White Sneakers Collection skupia się na tym jednym detalu. Sprawdźcie męską (link tutaj) i damską (link tutaj) linię!

Jeśli nie możecie się zdecydować, obejrzyjcie też nasze zestawienie. Poprosiliśmy autora bloga Kolekcjoner Butów, sneakerhead'a Szczepana Radzkiego, o wytypowanie pięciu modeli białych sneakersów. Oto jego wybory.

1. Air Jordan 1 Retro High OG

buty męskie Air Jordan 1 Retro High, cena: 639 zł buty męskie Air Jordan 1 Retro High, cena: 639 zł
Szczepan: Jeśli czytasz czasem moje teksty, to wiesz, że jestem fanem Air Jordan 1, szczególnie tych w wersji OG. Całe białe AJ będą pasowały do większości tego, co założysz ponad kostki.
Poza tym są też dobrą bazą np. do customów, które stały się w ostatnich latach niezwykle popularne – z odrobiną fantazji i pomysłu, buty mogą stać się wyjątkowe.
Buty Air Jordan 1 możesz kupić tutaj.
 
buty męskie Classic Cortez Leather, cena: 399 zł buty męskie Classic Cortez Leather, cena: 399 zł
Szczepan: Dla mnie podstawa większości kolekcji. Uwielbiam oryginalne wersje kolorystyczne oraz wersje kolorystyczne, które nabrały znaczenia z czasem. Nike Cortez z czerwoną łyżwą i niebieskim paskiem na podeszwie środkowej to nic innego, jak but, w którym pokonywał USA grany przez Toma Hanksa Forrest Gump.
To może być najbardziej kultowy but w naszym zestawieniu.
Buty Classic Cortez kupisz tutaj.
buty damskie Air Force 1 07, cena: 419 zł buty damskie Air Force 1 07, cena: 419 zł
Szczepan: Kolejna kultowa para. To ten but był twórcą historii kicksów, sneakergłów, to właśnie on był kluczowym punktem narodzin całej kultury koszykarskiej, hip-hopowej, kicksowej (tekst tutaj) .
Może i Air Force 1 nie są teraz bardzo popularne, ale znajdują się w  wielu szafach i są świetnym uzupełnieniem garderoby, jeśli np. masz ochotę na outfit w stylu #TylkoNYStyl.
Buty Air Force kupisz tutaj.
buty męskie Air Max Zero Essential, cena: 589 zł buty męskie Air Max Zero Essential, cena: 589 zł
Szczepan: Są niedoceniane. Rynek przyjął kolorystykę OG, ale na tym historia Air Max Zero się zakończyła.
Ale te buty nie potrzebują specjalnej legendy, aby sprawdzić się w wielu okazjach – szczególnie w lecie.
Są lekkie, a więc doskonałe na letnie wędrówki, przewiewne, więc noga w nich oddycha, a do tego wyglądają po prostu ładnie.
 
Buty Air Max kupisz tutaj.
 
buty męskie Air Zoon, cena: 679 zł buty męskie Air Zoon, cena: 679 zł

Szczepan: Przyznam szczerze, że tutaj przemawia do mnie przede wszystkim połączenie niebieskiego z pomarańczowym. Uwielbiam to zestawienie kolorystyczne, co może wynikać z bycia skrytym fanem New York Knicks. No i kiedyś, na studiach, podczas zajęć z … przysposabiania sali wykładowej do naszych potrzeb moim jedynym zadaniem było narysowanie (sam to wymyśliłem) pomarańczowej kreski rozpoczynającej się przy drzwiach wejściowych i kończącej na drzwiach zaplecza. To był genialny projekt.

Mariah ze swoim pomarańczowym paskiem przypominają mi świetne czasy studenckie.

Buty Air Zoom kupisz tutaj.
  • kup