Ponad połowa kobiet, które dopuściły się zdrady, jako powód wskazały tę jedną cechę partnerów

Drobne gesty mają znaczenie. Dowodem na to są wyniki ostatnich badań naukowców. Sprawdźcie, jak najczęściej tłumaczą się kobiety, które dopuściły się zdrady.

Wasi partnerzy uważają, że kupowanie kwiatów to strata pieniędzy? A może zdarza im się ‘zapomnieć’ portfela na wspólną kolację w restauracji? Nie jesteście same. Według badania przeprowadzonego przez serwis służący do umawiania się na pozamałżeńskie randki, ponad 74 proc. kobiet twierdzi, że ich mężczyźni nie są zbyt hojni.

W badaniu wzięło udział ponad 5 tys. kobiet. Okazało się, że 56 proc. ankietowanych przyznało, że  nie może liczyć na drobne prezenty wręczane bez okazji, na wspólne wyjazdy czy wypady do restauracji.

Co więcej, aż 69 proc. kobiet wyznało, że skąpstwo partnerów było powodem rosnącej frustracji, która w efekcie stała się... główną przyczyną zdrady.

Warto jednak zaznaczyć, że dla większości kobiet biorących udział w badaniu, prezenty nie miały wartości wyłącznie materialnej. Liczył się ich wymiar symboliczny – chodziło o miły gest, dzięki któremu mogłyby się poczuć docenione.

29 proc. kobiet biorących udział w badaniu wyznało także, że postrzega skąpstwo jako znak świadczący o tym, że ich partnerzy przestali się starać. Ponadto zdaniem 26 proc. ankietowanych, brak drobnych upominków zabija namiętność w związku.

Jak widać, drobne gesty mają znaczenie. Potwierdzają to także inne badania przeprowadzone na grupie ponad 2 tys. Brytyjek przez portal VoucherCodesPro.co.uk, które pokazują, że kobiety zdradzają wtedy, gdy czują się zaniedbywane. Wyniki mówią same za siebie – aż 65 proc. ankietowanych wyznało, że powodem zdrady był brak uwagi ze strony ich partnerów.

  • kupprenumerata