marka

Recykling w NBA. Nike pokazało stroje dla Golden State Warriors stworzone z plastikowych butelek

NBA i Nike podpisały 8-letni kontrakt na dostarczanie strojów. Pierwszy istotny rezultat współpracy nie będzie widoczny na pierwszy rzut oka, ale będzie miał wymiar niemal rewolucyjny.

Nike zaprezentowało stroje dla obrońców tytułu Golden State Warriors. Koszulki i spodenki zrobione będą z tkaniny zawierającej poliester pochodzący z recyklingu butelek po wodzie.

Na jeden strój będzie składać się 20 zużytych butelek. 
Nike używał plastiku już podczas tworzenia uniformów dla reprezentacji USA na olimpiadę w 2016 roku. Marka podobny eksperyment przeprowadziła także w 2015 roku dla kobiecego zespołu piłki nożnej, wówczas na jeden strój zużywano 18 butelek. 
nike

Nowe koszulki dla NBA mają wymiar nie tylko ekologiczny, ale są również funkcjonalne. Przy projekcie stworzono mapy 3D ciał zawodników zawierające najcieplejsze i najbardziej potliwe miejsca na ciele, tak by stroje odprowadzały podczas gry jak najwięcej potu. Dodatkowo ulepszono także konstrukcję tylnej części koszulki szczególne w okolicach barku i ramion. 

Kształt został dopasowany tak, by pozwolić zawodnikom na większą swobodę ruchu. 
W nowym sezonie nie będzie również podziału na stroje domowe i wyjazdowe. Gospodarze meczów będą mieli możliwość wyboru kompletu uniformów, do ich dyspozycji będą cztery różne zestawy. Pełny zestaw strojów Nike zaprezentuje wczesną jesienią. 
 
Źródło: QZ
  • best of polska mafa
  • kupprenumerata