rynek

To może być najbardziej skandynawski design na rynku! Zobaczcie efekty współpracy IKEA i HAY

IKEA właśnie zaprezentowała zdjęcia i wideo nowej kolekcji przygotowanej wspólnie ze słynną duńską marką HAY. Meble i akcesoria trafią do sklepów już w październiku.

IKEA uchyliła właśnie rąbka tajemnicy na temat nowej kolekcji zaprojektowanej wspólnie z duńską marką HAY. W zeszłym roku firma wypuściła krótkie, surrealistyczne wideo zapowiadające tę współpracę, a następnie zaprezentowała odświeżoną wersję kultowej torby FRAKTA.

Słynna torba w wersji marki HAY nie jest niebieska, a biało-zielona.

Teraz możemy zobaczyć, co znajdzie się w nowej kolekcji, która nosi nazwę 'YPPERLIG', co po szwedzku oznacza 'doskonały'.

Składać się ona będzie z 30 elementów – nie tylko krzeseł, oświetlenia, półek, biurek czy sof, ale także akcesoriów domowych utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Zawsze próbujemy kwestionować sposób, w który tradycyjnie powstają meble IKEA. Ta kolekcja nie jest wyjątkiem. Pomogła nam w odkrywaniu nowych materiałów i technik produkcyjnych, co pozwoliło nam uzyskać nowe i innowacyjne sposoby na osiągnięcie produktu końcowego – mówi Marcus Engman z IKEA. Kolekcja trafi do sklepów IKEA już w październiku.

ik7
ik1
ik4
ik5
ik6
ik3

Źródło: Design Taxi, Architectural Digest
Źródło zdjęć: Hypebeast

  • best of polska mafa
  • kup