rynektechnologiamarka

IKEA i Apple robią apkę, która pozwala w rozszerzonej rzeczywistości ustawiać meble we własnym mieszkaniu

Dzięki aplikacji korzystającej z technologii rzeczywistości rozszerzonej, klienci IKEA będą mogli sprawdzić przed zakupem, jak dany mebel będzie się prezentować w ich mieszkaniu.

IKEA pracuje z Apple nad aplikacją, dzięki której wybieranie mebli stanie się znacznie łatwiejsze. Aplikacja będzie wykorzystywać technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) i pozwoli klientowi na sprawdzenie, jak dany mebel będzie się prezentować w jego domu. W tym celu klient będzie musiał sfotografować pomieszczenie.

Aplikacja daje możliwość wirtualnego umieszczenia w nim dowolnego mebla z – jak zapowiada IKEA – dokładnością niemal co do milimetra.

Dzięki temu klient będzie mógł nie tylko sprawdzić to, czy wymarzona kanapa rzeczywiście zmieści się w danym kącie, ale też przekonać się, jak będzie się prezentować. Następnie transakcję będzie można sfinalizować online.

Będzie to pierwsza aplikacja, która wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną do pomocy w podejmowaniu decyzji dotyczących zakupów – mówi Michael Valdsgaard z IKEA. W katalogu, z którego będzie można wybierać meble, na początku ma się znaleźć od 500 do 600 rodzajów do wyboru.

Katalog będzie sukcesywnie powiększany, także o nowe produkty, które przed pojawieniem się na rynku będą już dostępne w aplikacji w wersji poglądowej.

Aplikacja ma być dostępna już jesienią – wraz z wypuszczeniem przez Apple systemu iOS 11.

ikea
Źródło: Huhmagazin Źródło: Huhmagazin

Źródło: 9to5mac, Designboom

  • best of polska mafa
  • kup