Oto ranking najbardziej wegańskich miast świata. Warszawa w ścisłej czołówce!

Portal happycow.net przedstawił ranking miast najbardziej przyjaznych weganom. Na podium znalazła się Warszawa, którą wyprzedziło jedynie Los Angeles oraz Berlin.

Wygląda na to, że warszawscy weganie nie mają na co narzekać. Stolica Polski znalazła się w czołówce najbardziej przyjaznych im miast. Ranking przygotowany przez portal happycow.net powstał na podstawie analizy trzech kryteriów: ogólnej liczby wegańskich restauracji w mieście, gęstości zaludnienia w odniesieniu do współczynnika knajp wegańskich oraz odczuwanej życzliwości i przychylności dla wegan.

Pierwsze miejsce zajęła mekka europejskich entuzjastów kuchni roślinnej – Berlin, który doceniono za olbrzymią liczbę wegańskich restauracji oraz ogólną otwartość dla wegan.

Stolica Niemiec jest również siedzibą wegańskich supermarketów oraz miejscem, gdzie powstała pierwsza na świecie aleja wegańska. Drugie miejsce należało zaś do Los Angeles.

źródło: Tel Aviv Food & Wine źródło: Tel Aviv Food & Wine
źródło: Falafel Bejrut źródło: Falafel Bejrut
źródło: Lokal Vegan Bistro źródło: Lokal Vegan Bistro

Za co doceniono Warszawę? Autorzy rankingu zwracają uwagę na dużą liczbę w pełni wegańskich knajp, które dodatkowo ulokowane są w niewielkiej odległości od siebie, co pozwala na szybkie przemieszanie się. Zdaniem happycow.net stolica Polski rozwija się w niezwykle szybkim tempie i w zupełnie niespodziewany sposób staje się jednym z najbardziej wegańskich miast na świecie. Docenione zostały również stołeczne restauracje, m.in. te oferujące kuchnie środkowowschodnią – Falafel Bejrut  i Tel Aviv Food & Wine – oraz promujące kuchnie polską w nowym roślinnym wydaniu. Specjalistą w tej dziedzinie jest  z pewnością wspomniane przez autorów badania Lokal Vegan Bistro, serwujące wegańskie kotlety schabowe. Nie zapomniano również o dwóch, w pełni wegańskich sklepach spożywczych – Evergreen i TerraVege – oraz organicznej winiarni.

Cały ranking przedstawiał się następująco:

1. Berlin

2. Los Angeles

3. Warszawa

4. Tajpej

5. Nowy Jork

6. Singapur

7. Londyn

8. Tel Aviv

9. Portland

10. San Francisco

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata