Najlepsza biżuteria na lato: naszyjniki [KONKURS]

Zebraliśmy dla Was 5 marek, które w swojej ofercie mają najciekawsze naszyjniki – to właśnie nimi otwieramy naszą wakacyjną serię przeglądów biżuterii. Sprawdźcie, co najlepiej nosić latem.

1. MOKAVE

MOKAVE

MOKAVE jest brandem, który łączy w sobie współczesne formy biżuteryjne z ich pierwotnym charakterem i znaczeniem. Powstał z fascynacji przedmiotem, na który przelać można magię i symbolizm, stwarzając przy okazji piękną formę. Pola, właścicielka marki, swoją biżuterię tworzy ręcznie w łódzkiej pracowni.

Jej kolekcja Talizman Kobiecości zainspirowana została siłą drzemiącą w każdej kobiecie.

Głównymi motywami kolekcji są dwa symbole alchemiczne – miedź oraz planeta Wenus, której przypisywany jest ten metal. Opisują one pierwiastek kobiecy, utożsamiany z takimi wartościami jak piękno, równowaga i twórczość. Kolekcja ma na celu przypominanie o pielęgnowaniu i eksponowaniu ich z dumą.

MOKAVE
MOKAVE
Pola Zag

Marka Pola Zag powstała w 2010 roku. Jest nawiązaniem do modernistycznych form biżuterii oraz ciągłym poszukiwaniem zastosowań nowych materiałów. Wszystkie produkty są wykonywane od początku do końca ręcznie, z najwyższą dbałością dbałości o detale.

Najnowsza kolekcja Poli, PAPER SS17, jest nawiązaniem do sposobu gięcia papieru.

Artystkę zainspirowało jego zachowanie pod wpływem zginania i niewyczerpane możliwości, jakie ta technika przynosi. Pola Zag wykorzystała własnoręcznie odkrytą technikę, aby zbudować kolekcję, w której przeniosła zaobserwowane zmiany i możliwości gięcia papieru na mosiądz.

#polazag #jewellery #freeshipping #necklace #packaging

Post udostępniony przez Pola Zag (@polazag)

Pola Zag
Pola Zag
rett frem

rett frem jest autorską marką, za którą stoi Laura Pawlikowska. Każda biżuteria opowiada inną historię, która jest widoczna w motywie kolekcji. Są to niebanalne i minimalistyczne produkty o delikatnym szlifie.

Wszystkie projekty wykonywane są w całości ręcznie a wychodzą z klasycznej formy połączonej z nowymi trendami.

Naszyjniki cechuje drobny łańcuszek i małe ozdoby polerowane na wysoki połysk. Ciekawostką jest, że do każdej kolekcji reff frem angażowany jest jeden polski ilustrator lub grafik, który odpowiedzialny jest za oprawę graficzną.

Kolczyki Untitled No.7 z kolekcji art w obiektywie @karolina.hanulak muza: Agata • seria fotografii Być dziełem sztuki

Post udostępniony przez Opowiesc ukryta w bizuterii (@rett.frem)

rett frem
rett frem
Nina Skidan

Nina jest pochodzącą z Syberii projektantką, która w Polsce mieszka od 13 lat. Z wykształcenia grafik, biżuterią zajmuje się od 5 lat. Jej głównym surowcem jest złoto, które łączy z kamieniami szlachetnymi, eksperymentując z możliwościami ich oprawy.

Od niedawna zajmuje się techniką, która sięga XV wieku – nakładaniem emalii ceramicznej.

Cały proces jest żmudny i długotrwały, jednakże efekty są zachwycające. Nina, korzystając z tej techniki, wciąż pogłębia swoją wiedzę i szkicuje kolejne projekty.

Biały topaz o szlifie brylantowym w białym złocie próby 585 ????bardzo delikatny a jednocześnie efektowny pierścionek ????????

Post udostępniony przez Nina Skidan (@nina_skidan_jewellery)

Nina Skidan
Nina Skidan
Animal Kingdom

Animal Kingdom to biżuteria inspirowana ideą życia w symbiozie i bliskości z naturą. Myślą przewodnią jest szacunek do wszystkiego, co żyje. Najczęściej powtarzający się motyw na ich produktach to zwierzęta.

Biżuteria wykonana jest własnoręcznie z dbałością o każdy najmniejszy detal – od doboru materiałów po pakowanie.

Projektanci Animal Kingdom wierzą, że ich produkty poprzez intymny kontakt z ciałem są nośnikiem emocji i źródłem siły – małym przedmiotem, który niesie ze sobą wiele treści. Do wykonania swej biżuterii używają srebra, srebra pokrytego 24-karatowym złotem i kamieni szlachetnych.

Animal Kingdom
Animal Kingdom

                                                                                 KONKURS

Jakie jeszcze brandy biżuteryjne waszym zdaniem powinny się znaleźć w kolejnej odsłonie cyklu? Piszcie w komentarzach (tutaj, nie na Facebooku). Najbardziej trafne odpowiedzi nagrodzimy produktami marek z naszego TOP 5. Do wygrania: naszyjnik rett frem i bransoletka Mokave. Czas do piątku (14 lipca) do godz. 15:00. Powodzenia!

rett.konkurs
mokave.konkurs
  • best of polska mafa
  • kup