rynekmarka

3 core’owe marki, które zdobyły popularność dzięki autentyczności

Świat mody cechuje się ciągłą ewolucją – zmiany trendów, rebranding, szukanie sposobu, żeby się sprzedać. Istnieje jednak kilka brandów, które swoją pozycję ugruntowały dzięki podążaniu jedną ścieżką od momentu powstania. Dzisiaj je przybliżamy. Oto 3 core’owe marki, które zbudowały swoją popularność na autentyczności.

1. Brixton

Brixton

Marka stosunkowo młoda, bo powstała w 2004 roku. Co ją cechuje? Wysokiej jakości produkty premium, unikatowy szlif stylu, rozpoznawalne czapki i kapelusze. Założona została w San Diego przez trójkę przyjaciół i początkowo zaczynała jako brand produkujący tylko i wyłącznie czapki i kapelusze, takie jak fedory, truckery, szyprówki.

Głównym założeniem Brixton było stworzenie produktów łączących pokolenia odporne na zmieniające się trendy.

Warto zwrócić też uwagę na ich social media – Instagram czy Facebook wypełnione są klimatycznymi zdjęciami, które są spójne z całą koncepcją marki.

Adresatem Brixton jest dojrzały i świadomy klient, który szuka jakościowych ubrań i akcesoriów, ceniący sobie własną indywidualność.

@royalbeachbum by @warungrepair

Post udostępniony przez Brixton (@brixton)

Brixton Brixton
Brixton Brixton
Brixton Brixton

2. Element

Element

Brand powstał w 1991 roku, kiedy to Johnny Schilleriff przejął upadającą firmę Underworld Element Skateboards i zmienił ją na Element Skateboards. Marka pozostaje wierna swoim korzeniom, a jej głównym targetem są miłośnicy deskorolki.

Łączy w sobie najlepszej jakości sprzęt do jazdy z unikatowym wzornictwem, co przyniosło jej tytuł 'wiodącej firmy deskorolkowej na świecie' wg New York Daily News.

Element jest silnie związany ze światem artystycznym, wspiera też o ochronę środowiska. Jedną z takich akcji było Element Awareness. Jej celem było tworzenie zielonych szkół dla dzieci i młodzieży, podczas których promowano jazdę na deskorolce jako formę zdrowej rozrywki i zaszczepiano świadomość ekologiczną.

Buty marki Element dzielą się na cztery żywioły – ziemię, wodę, powietrze i ogień – co nawiązuje do nazwy brandu.

Happy Anniversary @familiask8shop thanks to everyone who came out! #element25th #dayoffamilia #madetoendure

Post udostępniony przez Element (@elementbrand)

Element Element
Element Element
Element

3. Volcom

Volcom

Historia marki jest jedną z tych w stylu serialowych opowieści, kiedy to młody chłopak wpada na genialny pomysł, który przynosi mu miliony zysku.

Założyciele Volcom w wieku dwudziestu lat i po utracie pracy pojechali w góry na snowboard, gdzie wpadli na pomysł robienia ubrań snow- i skateboardowych.

I tak właśnie się zaczęło – najpierw powstało logo, a następnie hasło 'Youth Against Establishment', które wtedy przyjęło się idealnie. Następnym krokiem był tour właścicieli po całym świecie, gdzie zaskarbili sobie sympatię przyszłych konsumentów, rozdając darmowe koszulki i vlepki.

Aktualnie Volcom skupia się na trzech płaszczyznach: surfboard, skateboard i snowboard.

W 1995 roku powstało także Volcom Entertainment – wytwórnia muzyczna łącząca undergroundowych wykonawców z deską. Wszyscy z zajawką na sport czy ochronę środowiska znajdą tu coś dla siebie i na pewno docenią buntowniczy charakter i niezłomność brandu w podążaniu własną ścieżką, jak również wysokiej jakości produkty.

Volcom Volcom
Volcom Volcom
Volcom Volcom