rynek

Współpracownik Kanye Westa zaprojektuje dla IKEA kolekcję dla Millenialsów

Kolekcja trafi do sklepów za kilkanaście miesięcy, ale już teraz Virgil Abloh zaprezentował swoją wariację na temat niebieskiej torby IKEA.

Projektant Virgil Abloh – twórca marki Off-White, który znany jest również ze współpracy z Kanye Westem – stworzy wkrótce kolekcję dla IKEA. Marka zdradziła to podczas corocznego spotkania Democratic Design Day w Älmhult w Szwecji, gdzie przed niemal 60 laty otwarto pierwszy sklep IKEA.

Kolekcja Abloha stworzona zostanie z myślą o Millenialsach, którzy wprowadzają się do swojego pierwszego domu.

– Od dłuższego czasu obserwowaliśmy projekty Virgila Abloha. Jest on bardzo kreatywnym twórcą, który nie boi się przekraczania granic i potrafi dotrzeć do młodych ludzi, rozumie ich pragnienia i potrzeby. To nas zaciekawiło – tłumaczy Henrik Most z IKEA.

Źródło: Hypebeast Źródło: Hypebeast

Kolekcja ma pomóc Millenialsom w umeblowaniu swego mieszkania za niewielkie pieniądze. Abloh, który jest także dyplomowanych architektem, planuje współpracować ze studentami przy jej tworzeniu. Efekty poznamy w 2019 roku. Tymczasem podczas spotkania w Älmhult Abloh zaprezentował swoją wariację na temat popularnej torby Frakta. W jego wydaniu torba nie jest już niebieska, tylko w kolorze kartonu, a na jednym z jej boków znajduje się napis 'Sculpture'.

Ludzie wprowadzają obecnie elementy kultury DIY do tej niebieskiej torby. To, co mnie najbardziej interesuje, to możliwość zrobienia tego we współpracy z marką. Pozwala mi to wypowiedzieć się na temat klasyki – mówi Abloh.

  • best of polska mafa
  • kup