rynek

Pasteloza polskich osiedli cię drażni? W Skandynawii pastelowe wnętrza to silny trend

Nasycone pastelowymi odcieniami wnętrza to ostatnio popularny kierunek w skandynawskim designie i nie tylko.

W poprzednim wcieleniu biuro w jednej z XIX-wiecznych sztokholmskich kamienic, bez kuchni, łazienki czy miejsc na przechowywanie. Dziś apartament o powierzchni 200 m2, w którym, zamiast charakterystycznej dla skandynawskiego minimalizmu bieli, królują pastele.

W oparciu o pozostałości sprzed dwóch stuleci - takie jak nadgryziony zębem czasu drewniany parkiet czy ozdobione stiukiem ściany - projektanci stworzyli nowoczesne, ale i przytulne mieszkanie dla rodziny z dziećmi.

Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se

Wnętrza, choć utrzymane w kolorach pasteli, nie ociekają słodyczą i nie wywołują uczucia mdłości, które napada pod wpływem dłuższego przebywania w otoczeniu lukrowego różu i landrynkowej mięty.

Designerzy z kolektywu Note Design Studio postawili na ciepłe pastelowe odcienie, takie jak arbuzowy, brzoskwiniowy, brudny róż czy seledynowy.

Niektóre z tych barw były już obecne we wnętrzach - inne uzupełniały paletę kolorów na miejscu, podkreślając XIX-wieczny splendor mieszkania.

Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se
Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se

Niektóre pomieszczania zostały zdominowane przez jeden odcień, inne to z kolei swoisty pastelowy kolaż.

Kolorami podkreślono historyczne elementy architektury wnętrz, takie jak barokowo zdobione dekoracyjne gzymsy czy klasycystyczne obramowania okien i drzwi.

Tradycyjna estetyka apartamentu świetnie komponuje się z nowoczesnym wyposażeniem, nie brak tu jednak także elementów w stylu retro - należą do nich chociażby arbuzowy, pikowany fotel oraz ażurowa lampa w salonie.

Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se
Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se
Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se
Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se

Wnętrza nasycone pastelowymi kolorami to ostatnio popularny kierunek w skandynawskim designie i nie tylko.

Kolory pozwalają podkreślić elementy, które świadczą o niepowtarzalnym charakterze apartamentu, co świetnie widać w kuchni będącej swoistym pastelowym kolażem.

Osiągnięcie tego efektu było możliwe dzięki zabudowaniu całego sprzętu AGD. 

Źródło: notedesignstudio.se Źródło: notedesignstudio.se
źródło: notedesignstudio.se źródło: notedesignstudio.se
  • samsung

Kuchnia to dziś centralny punkt każdego domu, dlatego wybierając sprzęt AGD kierujemy się nie tylko jego funkcjonalnością, ale coraz większą uwagę zwracamy na design, także detali.

Lodówka, piekarnik czy zmywarka powinny nie tylko wtapiać się we wnętrze, mogą być również atrakcyjnym elementem dopełniającym jego klimat.

Marka Samsung stworzyła linie sprzętów do zabudowy dopracowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, tak by każdy mógł wybrać serię dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb.

Linia Stal szlachetna

linia stal szlachetna

Subtelny, minimalistyczny design oraz wykończenie ze stali nierdzewnej sprawiają, że ta linia nie tylko świetnie wygląda, ale jest odporna na sezonowe trendy.

To nie wszystko, bo sprzęty, które ją tworzą posiadają także innowacyjne funkcje znacznie ułatwiające codzienną kuchenną krzątaninę. Płyta indukcyjna z dużą, otwartą strefą Flex ZoneTM pomieści garnki i patelnie o nietypowych rozmiarach i kształtach, a zmywarka z technologią WaterwallTM domyje wszystkie naczynia.

Linia czarne szkło

szklo

Samsung przygotował również coś dla fanów minimalizmu we wnętrzach, którzy mają już dość bieli w kuchni i szukają alternatywy.

Czarna kuchnia może być i praktyczna i stylowa, do tego można ją uzupełnić czarnymi sprzętami AGD z linii Czarne szkło. 

Czerń zyskuje coraz większą popularność w aranżacji mieszkań. Wykorzystują ją nie tylko projektanci mebli, ale także producenci sprzętów AGD. Z myślą o wielbicielach szlachetnych materiałów i ponadczasowej kolorystyki Samsung stworzył linię urządzeń wykończonych w czarnym szkle. Nowoczesny design sprzętu podkreślają wyrafinowane detale, takie jak błękitne wyświetlacze LED czy sterowanie dotykowe.

Linia grafitowa stal

grafitoa

Niezwykle oryginalną propozycją na rynku sprzętów kuchennych jest linia w kolorze grafitowej stali.

To wykończenie nadaje kuchni nowoczesny i jednocześnie elegancki wygląd.

Grafitowa stal idealnie pasuje zarówno do szkła, drewna, jak i granitu, przez co daje dużą wolność przy aranżowaniu kuchni.