rynek

Shalimov – polska marka, która bez użycia maszyn tworzy torby i akcesoria [KONKURS]

Shalimov to polska marka, która czerpie z rodzinnych tradycji, aby tworzyć niepowtarzalne torby i akcesoria bez użycia maszyn. Wszystko w ich pracowni powstaje ręcznie z najlepszej jakości skóry, która z wiekiem staje się coraz piękniejsza.

Shalimov to bezkompromisowe rzemiosło, pasja i rodzinna tradycja. Z takiego połączenia musiało powstać coś pięknego i trwałego – na tę jakość dostajemy dożywotnią gwarancję. Rozmawiamy z Przemkiem i Viktoriyą, którzy tworzą tą niezwykłą markę, przelewając na nią swoją pasję i zaangażowanie. Podglądamy ich instagrama już od jakiegoś czasu i wiemy, że są w stanie tworzyć wyjątkowe skórzane torby, portfele i notesy – także takie, które są zupełnie niepowtarzalne egzemplarze na indywidualne zamówienie.

Mamy też dla was konkurs – szczegóły na końcu tekstu!

F5: Kto stoi za Shalimov?

Shalimov: Mąż i żona, czyli Przemek i Viktoriya. Przemek pełni w tym duecie rolę wizjonera, projektuje, testuje i tłoczy logotypy oraz personalizowane zamówienia. Viktoriya realizuje projekty, szyje i dba o resztę firmy.

Skąd pomysł na Shalimov i jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się w 1957 roku. Grigoriy Shalimov (dziadek) otworzył manufakturę portfeli szytych ręcznie w dawnym Stanisławowie. Jego działalność funkcjonowała przez ponad 50 lat. Po kilkuletniej przerwie po śmierci dziadka powróciliśmy do kontynuacji rodzinnej tradycji. Nasza maleńka pracownia znajduje się pod rodzimym Krakowem i to tam powstają wszystkie nasze produkty. 

Rzemiosło to mocny punkt DNA waszej marki, jak powstają wasze produkty?

Wszystkie akcesoria szyjemy ręcznie, a więc bez użycia maszyny do szycia. 

Kanwą rękodzieła jest naturalna skóra cielęca – wyjątkowy materiał, który tym lepiej wygląda, im dłużej go użytkujemy.

shalimov
Shalimov

Do kogo chcecie trafiać i czym się wyróżniacie?

Trafiamy tam gdzie chcemy, czyli na półkę z wysokiej jakości rękodziełem. Akcesoria Shalimov to klasyczny design i wysoka jakość.

Wierzymy, że każde nasze rękodzieło będzie służyć na lata. 

Jesteśmy pewni tego, co wychodzi spod naszych igieł, dlatego jako jedni z nielicznych dajemy dożywotnią gwarancję.

Gdzie was można zobaczyć?

Na stałe, na co dzień na Krakowskim Kazimierzu przy ulicy Berka Joselewicza, ale sporo też jeździmy po Polsce i nie tylko. Wkrótce zawitamy do Warszawy, Gdańska i Wrocławia.

Jakie są wasze plany na przyszłość? 

Najważniejsze to nie stać w miejscu, rozwijać się, podróżować, marzyć i realizować. Cudownie jest tworzyć, a właściwie rekonstruować dla takiej rzeszy klientów. Mamy również nadzieję, że swoją pasją i talentem uda się zarazić kolejne pokolenie.

Produkty Shalimov możecie kupić tutaj.

shalimov
Shalimov
sholimov
shalimov
Shalimov

UWAGA! MAMY KONKURS!

Do wygrania skórzany damki i męski portfel. Wystarczy, że napiszecie pod postem (tutaj, nie na Facebooku), jaki macie pomysł na kolejny produkt Shalimov. Najlepsze dwa komentarze wybierzemy w środę o godz. 15:00. Czekamy na wasze propozycje!

  • stylewatch
  • best of polska mafa
  • kup