rynekmarka

IKEA pokazuje, jak robić z niebieskiej torby przydatne domowe akcesoria

W sklepach IKEA pojawiła się limitowana edycja niebieskich toreb Frakta, wewnątrz których znajdują się wykroje krawieckie.

W połowie kwietnia dom mody Balenciaga zaprezentował niebieską torbę, która jest bliźniaczo podobna do znanej ze sklepów IKEA torby Frakta. Z kilkoma istotnymi różnicami – skórzana torba Balecianga Arena kosztuje 2145 dolarów (8500 zł), podczas gdy Fraktę można kupić za jedyne 1,99 zł.

Projekt Balenciaga nie spotkał się w sieci ze zbyt ciepłym przyjęciem, spowodował jednak wysyp przeróbek niebieskiej torby IKEA.

Wśród dodatków wykonanych z polipropylenowej Frakty znalazła się czapka z daszkiem, buty, maska, top, plecak a nawet stringi. Reagując na morze przeróbek, IKEA poszła za ciosem i pokazała klientom, że ich torba możne zyskać drugie życie.

Frakta collection

W sklepach IKEA w Dubaju pojawiła się właśnie limitowana edycja Frakty.

Po wewnętrznej stronie toreb wydrukowane zostały wykroje krawieckie.

Została do nich dołączona także instrukcja, dzięki której niepotrzebną torbę z łatwością można przemienić w fartuch kuchenny, koc piknikowy, śliniak dla dziecka, podpórkę pod stopy czy nawet przeciwdeszczowy strój dla zwierząt. – Przekształciliśmy 'zwykłą' torbę w produkt o nieograniczonych możliwościach. To w dużej mierze odzwierciedla to, co obiecuje cały asortyment sklepów IKEA – mówi agencja Memac Ogilvy & Mather, która odpowiedzialna jest za ten projekt. Pomysł cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Dubaju – pierwsze egzemplarze limitowanej edycji Frakty wyprzedały się w ciągu zaledwie tygodnia.

  • best of polska mafa
  • kup