rynek

IKEA wprowadza system oświetlenia, który będzie można sterować głosem

To początek końca włączników.

W zeszłym miesiącu do sklepów IKEA trafiły bezprzewodowe systemy zarządzania oświetleniem TRÅDFRI. Dzięki niemu można włączać, wyłączać i przyciemniać światło, a także zmieniać je z ciepłego na zimne za pomocą bezprzewodowego pilota lub specjalnej aplikacji mobilnej. To już dość wygodne rozwiązanie, okazuje się jednak, że może być jeszcze lepiej.

IKEA wzięła pod uwagę, że coraz więcej ludzi korzysta z popularnych asystentów domowych, tak więc inteligentne żarówki będzie można wkrótce obsługiwać dzięki komendom głosowym wydawanym Alexie, Siri i Google Assistant.

Dodatkowo system stanie się także kompatybilny z Apple HomeKit.

Źródło: Android Police

Dzięki temu, że nasze produkty będą współpracować z innymi, które dostępne są na rynku, zrobimy krok do przodu w kwestii zaspokajania potrzeb ludzi, a interakcja z systemem smart home stanie się łatwiejsza – mówi Björn Block z IKEA Home Smart. Żarówki sterowane głosem z pewnością skuszą osoby, które już teraz na co dzień korzystają w domu z Siri czy Google Asistant, a duży zasięg IKEA przyczyni się do popularyzacji inteligentnych systemów oświetlenia.

Źródło: Engadget

  • best of polska mafa
  • kup