kultura

Lato w Kato – 5 letnich miejscówek, które trzeba odwiedzić, będąc w Katowicach

Idzie lato, więc wszędzie otwierają się sezonowe miejsca na świeżym powietrzu. Nie inaczej jest w Katowicach. Przedstawiamy wam najciekawsze opcje na ten sezon.

1. KATO ZWEI

Źródło: Wyborcza Katowice Źródło: Wyborcza Katowice

Młodszy brat baru KATO z ulicy Mariackiej. Sezonowy bar na tarasie Spodka. Miejsce z widokiem na centrum miasta, a do tego otoczone ikonami architektury. W planach sporo imprez, koncertów i wszelkich wydarzeń kulturalnych.

2. Sezo’novo

Źródło: Facebook Sezo'nowo Źródło: Facebook Sezo'nowo

To już kolejny lato, kiedy jest z nami Sezo’novo. W Dolinie Trzech Stawów czeka na nas doskonała pizza i weekendowy grill ze świetnymi produktami od lokalnych dostawców. Dodatkowo totalnie bezpretensjonalny i niezobowiązujący klimat. Człowiek czuje się jak na wczasach za miastem.

3. Kontenery Kultury

Źródło: Facebook Kontenery Kultury Źródło: Facebook Kontenery Kultury

Kontenery Kultury już na stałe wpisały się w letni krajobraz Katowic. W pięknym Parku Śląskim na wyspie kanału regatowego można odpocząć na usypanej plaży, a wieczorami posłuchać dobrych koncertów. Nad głowami jeździ słynna kolejka Elka, a obok piękny widok na Kukurydze z Osiedla Tysiąclecia.

4. Prodiż pod kominem

Źródło: Facebook Stacja Katowice Źródło: Facebook Stacja Katowice

To zupełnie nowe miejsce. Prodiż pod kominem to ogródek letni Bistro Prodiż, które mieści się w zrewitalizowanej Fabryce Porcelany. Latem będzie można tam zjeść także pizzę prosto z wielkiego industrialnego komina fabryki.

5. BLCRK

Źródło: Nowiny Gliwickie Źródło: Nowiny Gliwickie

Na koniec proponujemy wycieczkę do pobliskich Gliwic, gdzie działa miejsce o tajemniczej nazwie BLCRK. To skrót od Balcerka, słynnego gliwickiego targowiska zrównanego parę lat temu z ziemią. Miejsce rozgościło się w hali przemysłowej przy starej Fabryce Drutu. Mamy tam food trucki, dobrą kawę i rozliczne imprezy. Nie mogło zabraknąć też weekendowego targu lokalnych produktów – w końcu nazwa zobowiązuje. Miejsce otwarte cały rok, ale latem jest tam szczególnie miło.

Tekst: Michał Kubieniec

  • zamów
  • kup