kultura

5 warszawskich koncertów premierowych przełomu maja i czerwca, na których trzeba być [KONKURS]

Przed Wami lista najciekawszych premierowych koncertów przełomu maja i czerwca. W składzie polscy artyści, którzy świeżo po wydaniu nowych albumów z wielkim zapałem zaprezentują je na żywo warszawskiej publiczności. To jak, widzimy się w pierwszym rzędzie?

Czerwony dywan, ekstrawaganckie kreacje oraz blask fleszy to trzy najważniejsze składniki hucznych premier. Nie jesteśmy pewni, czy powyższe atrakcje pojawią się na rekomendowanych przez nas wydarzeniach, aczkolwiek znakomitej muzyki z pewnością nie zabraknie.

1. Adi Nowak

19.05 (godz. 22:00), Miłość Kredytowa 9, Warszawa

Wciąż jara Was Taco Hemingway? Zapomnijcie. Prawdziwym powiewem świeżości w rodzimym hip-hopie jest poznański raper Adi Nowak. Wydana w 2016 roku EP-ka 'Nienajprawdziwsze' osiągnęła spory sukces, czego efektem był profesjonalny kontrakt z renomowaną wytwórnią Asfalt Records. W maju na sklepowe półki trafi pełnoprawny debiut Poznaniaka, a warszawski koncert rozpocznie mini-trasę promującą 'VR'.

2. Night Marks

27.05, Miłość Kredytowa 9, Warszawa

Po kilku latach oczekiwań, trio Night Marks w końcu wypuszcza debiutancki longplay. Zespół, w którego skład wchodzą Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego (obaj znani także z jazzowego EABS) oraz Adam Kabaciński doskonale łączy to, co najlepsze w soulu, nowoczesnej elektronice i instrumentalnym hip-hopie. Ich premierowy koncert z pewnością będzie obfitował w zmysłowe, elektryzujące granie, w którym niezwykle łatwo zakochać się już od pierwszych dźwięków. Szykuje się gorąca noc w Miłości!

3. Baasch

27.05, NIEBO, Warszawa

Po sporym sukcesie debiutu, Baasch powraca w wybornej formie. Dowodem tego jest świetnie skomponowany album 'Grizzly Bear with a Million Eyes'. Muzyk postanowił odejść nieco od zimnego synthpopu na rzecz bardziej przystępnych i cieplejszych melodii. Koncert w Niebie będzie pierwszym w Warszawie po ukazaniu się nowej płyty, chodźcie zatem potańczyć!

4. Low Roar

09.06, NIEBO, Warszawa

Ryan Karazija aka Low Roar to kosmopolita z krwi i kości. Płynie w nim litwińska i meksykańska krew, większość życia spędził w słonecznej Kalifornii, a przez pewien okres czasu mieszkał na Islandii. Niezliczona ilość podróży i niemniej nawiązanych znajomości miały znaczący wpływ na całokształt nowej płyty Low Roar zatytułowanej 'Once In a Long, Long While'. Przyjdźcie w czerwcu do Nieba, a Ryan zabierze Was do swojego intymnego i wielokulturowego świata.

5. Holak

09.05, Cafe Kulturalna, Warszawa

Hasło 'Holak, kiedy płyta!?' urosło już w pewnych kręgach do rangi kultowego. Wtem, w Walentynki album ujrzał światło dzienne - na dodatek w formie magazynu, co by oryginalności nie było za mało. Specyficzne teksty i niemniej osobliwe flow to znaki rozpoznawcze byłego członka Kumki Olik oraz połowy duetu Małe Miasta. Posiadacze analogowych serc i introwertycy proszeni są o obecność.

UWAGA! MAMY KONKURS!

Do wygrania jeden dwuosobowy pakiet na wszystkie wymienione wyżej koncerty! Wystarczy napisać pod postem (tutaj, nie na Facebooku), dlaczego właśnie ty powinieneś otrzymać ten koncertowy pakiet.

Rozstrzygnięcie jeszcze dziś o godz. 18:00. Spieszcie się!

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata