Praca marzeń? Ten 20-latek zarabia, latając po świecie pierwszą klasą

20-latek dzięki swojej pracy w ciągu roku odwiedza niemal wszystkie kontynenty.

Alex Macheras od zawsze pasjonował się samolotami. W wieku zaledwie 14 lat zajął się analizą lotniczą dla takich stacji jak BBC czy Sky News. Obecnie jego praca polega na lataniu samolotami po całym świecie jako pasażer.

Macheras testuje fotele w pierwszej klasie, zanim usiądą na nich inni pasażerowie i próbuje samolotowego jedzenia czy szampana.

Doświadczeniami i fotografiami dzieli się ze swoimi fanami za pośrednictwem Instagrama i Twittera. Podczas lotu sprawdza wszystkie miejsca w pierwszej klasie i doradza, który fotel warto zająć na pokładzie konkretnego samolotu.

lot1

To bardzo dziwne uczucie, leżeć w apartamencie klasy biznes, wiedząc, że jest się pierwszą osobą, która z niego korzysta, a tysiące pasażerów znajdzie się na tym samym miejscu po tobie – opowiada Macheras.

Młody Brytyjczyk dzięki swojej pracy w ciągu roku odwiedza niemal wszystkie kontynenty. Zdradza, że jeśli chodzi o wnętrza samolotów, wszystko zależy od budżetu. Jeśli dana linia lotnicza chce przeznaczyć na wystrój dużo pieniędzy, to może urządzić samolot nawet tak, aby było w nim dokładanie jak w domu.

Źródło: Bussines Insider, Daily Mail

lot3
  • zamów
  • kup