marka

5 najlepszych polskich marek rowerowych

Rower to nie tylko środek transportu. To styl życia. Wiosną warto przerzucić się na dwa kółka, a my podpowiadamy, gdzie ich szukać. Oto 5 najlepszych marek rowerowych.

Polski rynek rowerowy ma się całkiem nieźle i mimo tego że giganci trzymają się mocno, powstaje coraz więcej niszowych firm zakładanych przez pasjonatów jednośladów z całego kraju. My postanowiliśmy przyjrzeć  się rowerom miejskim, które sprawią, że tej wiosny i lata nie tylko poprawisz kondycję, ale złapiesz też trochę słońca i radości. Nawet droga do pracy stanie się przyjemnością! Omijamy więc korki, zatłoczone metro oraz tramwaje i wskakujemy na rower. 

1. Le Grand, czyli rowery miejskie w różnych odsłonach

Le Grand to młoda marka miejskich rowerów, która w swojej ofercie ma aż pięć kolekcji stworzonych z myślą o dorosłych (w tym klasyczne miejskie rowery, holendry, cruisery) i dwie dla dzieci. Rowery z serii ORIGINALS są inspirowane pierwszymi modelami rowerów miejskich w stylistyce retro. Le Grand produkuje też akcesoria dzięki, którym można spersonalizować każdy model.

Rowery są praktyczne, proste, wyposażone w niezawodne hamulce, eleganckie osłony, funkcjonalne błotniki, bagażnik, pojemny koszyk, nowoczesne przerzutki i wydajne lampy LED. Nieprzeładowane technologią. 

Szeroki wybór wygodnych siodełek gwarantuje komfort i satysfakcję z każdej podróży. Dobrana paleta kolorów dopełnia wizerunek klasycznego pojazdu. Ten rower celująco odpowiada współczesnym wyzwaniom estetycznym i funkcjonalnym.

Atutem są przystępne ceny, rower dla dorosłych kupicie tu od 899 zł tutaj, a dziecięcy od 499 zł tutaj

Le Grand Le Grand
Le Grand Le Grand
Le Grand Le Grand

2. Polka Bikes, czyli minimalistyczne rowery miejskie

Polka Bikes to kolejna młoda marka stworzona przez pasjonatów dwóch kółek, a konkretnie ostrych kół – ze wszystkim stoją trzech chłopacy. Ich rowery to minimalistyczna oferta dla fanów miejskiej jazdy. Prosta, szosowa konstrukcja i odważne zestawienia kolorystyczne łączą designerski charakter i świetne właściwości jezdne. W ofercie Polka Bikes znajdziecie: rowery Polka, miejskie, single, ostre koła i klasyczne rowery. 

Naszą misją jest jest przekonanie Polaków, że rower może z sukcesem zastępować czy uzupełniać kosztowne samochody lub uciążliwą komunikacje miejską – mówią założyciele marki.

Musimy nauczyć się, że drogo nie zawsze oznacza dobrze. Chcemy przewietrzyć trochę polskie ulice i zapełnić je lekkimi i świeżymi przecinakami z szosowym zacięciem – dodają. W Polka Bikes możesz też zaprojektować własny rower!

Cena: od 1599,99 zł, do kupienia tutaj

Polka Bikes Polka Bikes
Polka Bikes Polka Bikes
Polka Bikes Polka Bikes

3. Embassy, amerykańskie cruisery

Cruisery to nieodłączny element krajobrazu amerykańskich przedmieść – znamy je z filmów i seriali. Embassy to pierwsza polska marka cruiserów, która postanowiła przenieść je na rodzimy grunt już 10 lat temu. Bartek, Rysiek i, od niedawna, Magda to specjaliści w zakresie amerykańskiej kultury rowerowej. Cruisery wracają do łask po latach i warto im się przyjrzeć. Założyciele marki Embassy pokochali je, mieszkając w Stanach. W ich bikeshopie w centrum Warszawy można je obejrzeć, zmontować własny custom, a także wypożyczyć piękny rower (wypożyczalnia tutaj). 

W Stanach zetknęliśmy się z inną kulturą rowerową. Zobaczyliśmy, że można siedzieć na rowerze w wyprostowanej pozycji i cieszyć się z jazdy bez napinki na technologiczne rozwiązania, których zazwyczaj się nie używa – mówią założyciele marki Embassy.

Amerykańskie rowery na szerszych balonowych oponach mają inną sylwetkę i bardziej uniwersalne zastosowanie. Cruiserami można wjechać wszędzie: na polną ścieżkę, a nawet na plażę. Rowery powstają w Polsce, a założyciele marki projektują ramy, inspirując się starymi, oryginalnymi modelami, nawet z lat 30.

Rowery dla dorosłych kupicie w Embassy tutaj w cenie od 1399 zł, dziecięce od 499 zł tutaj

Rowery Embassy Rowery Embassy
Rowery Embassy Rowery Embassy
Rowery Embassy Rowery Embassy
Rowery Embassy Rowery Embassy
4. Creme Cycles, czyli crème de la crème polskich rowerów miejskich
 
Marka z Gdańska założona przez Szymona Kobylińskiego, którego możecie pamiętać z zespołu Blenders. Po rozpadzie bandu skupił się na kolarstwie i założył markę rowerów sportowych NS Bikes. Po kilku latach postanowił ruszyć z globalna marką rowerów miejskich, które jeżdżą dziś po ulicach wielkich metropolii na całym świecie – od Korei i USA, przez Japonię, aż po Europę. Eleganckie, surowe, retro rowery marki Creme Cycles w Polsce nie są jeszcze popularne, ale poza granicami kraju zdobyły uznanie. Firma od początku swego istnienia miała być marką globalną.
 
Rowery Creme inspirowane są francuskimi i brytyjskimi rowerami z lat 50. i 60. Są proste, ograniczono w nich dodatkowe funkcje, tj. zbędne manetki i wyświetlacze. Liczy się jakość. 
Ufamy, że ludzie chcą jeździć na rowerze, aby odciąć się od świata przeładowanego ekranikami i przełącznikami. Nawet nasz rower elektryczny jest prosto zrobionyma jeden włącznik i nic poza tym – mówi Szymon Kobyliński. 
Ceny tych Mercedesów wśród rowerów zaczynają się od 3500 zł, do kupienia tutaj
Creme Cycles Creme Cycles
Creme Cycles Creme Cycles
Creme Cycles Creme Cycles
Creme Cycles Creme Cycles

5. Chillovelo, czyli chill z rowerem w tle

Tworzymy rowery, na których sami chcielibyśmy jeździć. Mają ładnie wyglądać, ale także bezproblemowo pokonywać kolejne kilometry – mówią założyciele poznańskiej marki Chillovelo. 

Rowery to ich pasja i postanowili stworzyć takie, na których sami chcą jeździć, które odpowiadają ich potrzebom i potrzebom ich klientów. Tak właśnie powstała Poznańska Manufaktura Rowerowa i rowery Chillovelo. Radość tworzenia widać nawet w nazwach rowerów, które dla grupki zapaleńców nie są tylko produktami. Kolorowe, wygodne i praktyczne. Rower Chillovelo może podkreślić Twoją osobowość, pasować do stylu lub po prostu ładnie się prezentować. W ofercie siedemnaście modeli do wyboru.

Rowery miejskie od 1499 zł, do kupienia tutaj.

Chillovelo Chillovelo
Chillovelo Chillovelo
  • stylewatch