rynekmarka

Fridge – naturalne polskie kosmetyki prosto z lodówki [KONKURS]

Nic lepiej nie działa na zmęczoną cerę niż dobry krem. Najlepiej taki prosto z lodówki – chłodzący, łagodzący i pozbawiony substancji chemicznych. Poznajcie markę Fridge, której produkty mają tak naturalny skład, że nazywa się je jedzeniem dla skóry.

Fridge to całkowita zmiana myślenia o kosmetykach – to produkty, które stoją w opozycji do dotychczas znanych nam chemicznych kremów i perfum. Magdalena Beyer stworzyła kosmetyki, które są pożywieniem dla naszej skóry – zawsze świeże, przechowywane w lodówce, stanowią bezpieczny, a jednocześnie skuteczny produkt. Receptury zostały stworzone w wieloetapowym procesie przez młody zespół biologów i biotechnologów, którzy komponowali je niczym mistrzowie sztuki kulinarnej swoje najbardziej wyszukane dania.

W ten sposób powstały kosmetyki zapewniające najlepsze wchłanianie ważnych dla skóry substancji. A zaczęło się od własnych potrzeb założycielki.

Mam bardzo wrażliwą cerę i nie znalazłam wcześniej nic, co by ją dobrze pielęgnowało – opowiada twórczyni Fridge. – Miałam sporo doświadczeń w tworzeniu marek po 10 latach spędzonych w agencji reklamowej i w końcu nadszedł taki moment, że pomyślałam – czemu ja tych świetnych praktyk nie miałabym zastosować u siebie? Dlaczego nie stworzyć własnego produktu, który działa dokładnie tak, jak ja chcę? dodaje Magda.

fridge
fridge

Jednak aby osiągnąć cel, trzeba było zdecydować się na ekstremalne rozwiązania – nie mogło być mowy o alkoholu i jakichkolwiek konserwantach w składzie.

Magda wraz z mężem jeździła na targi eco, spotykała się ze specjalistami w dziedzinie chemii. I w końcu razem z nimi udało się stworzyć nową kategorię 'kosmetyków świeżych'. Kremy Fridge, jako jedyne na świecie, nie zawierają żadnych substancji syntetycznych oraz alkoholu, a ich okres ważności to 2,5 miesiąca. W składzie większości kremów znajdziemy minimum 7 substancji o potężnej wartości biologicznej. To właśnie dzięki nim nasza skóra łatwiej oddycha – kremy zapewniają prawidłowe odżywienie tkanek, wydalanie toksyn, stymulację naturalnych procesów odnowy komórkowej. Jednym zdaniem kosmetyki kremy Fridge zatrzymują czas naszej skóry.

– Moje produkty to powrót do naturalności. To, co oferuje współczesna medycyna estetyczna, napawa mnie lękiem. Widzę w tym ucieczkę przed starością. Ta ucieczka wydaje mi się dramatycznym gestem rozpaczy. A przecież każda z nas wie, że nie zmieni tego, że czas płynie. Może zamiast dramatyzować, można to jakoś oswoić? – opowiada nam twórczyni Fridge.

fridge
fridge

Jeśli zatem w kosmetykach Fridge nie znajdziemy chemii, to na jakich komponentach one bazują?

Wszystkie składniki roślinne Fridge pochodzą z upraw ekologicznych. Część z nich jest hodowana w XIII-wiecznej plantacji cysterskiej – Starzyński Dwór.

Jest to przede wszystkim dzika róża – prawdziwa bomba witamin i antyoksydantów (wartość witaminy C w oleju z tej róży jest 30-krotnie wyższa niż w tej samej ilości soku z cytryny!).

Twórcy marki dbają nie tylko o skład, ale o wszystkie etapy produkcji – każde opakowanie jest ręcznie napełniane, a krem sygnowany datą i podpisem osoby odpowiedzialnej. Dlatego produkt Fridge może być wytwarzany tylko w limitowanej ilości i każdy słoiczek specyfiku jest wyjątkowy. 

Kosmetyki Fridge kupicie tutaj.

UWAGA! MAMY KONKURS!

Do wygrania niezastąpiony zestaw od fridge: lekki krem nawilżający 1.0 w duecie z delikatnym podkładem ff!

Wystarczy, że napiszecie pod postem (tutaj, nie na Facebooku), jakie są Wasze sposoby na świeżą cerę po nieprzespanej nocy? Najciekawszą odpowiedź wybierzemy w piątek (12 maja) o godzinie 15:00.

 

fridge
fridge
  • stylewatch