marka

Koniec wiązania butów? Nowy model butów Nike Lab idealnie dopasowuje się do stopy

18 maja do sprzedaży trafi nowy model buta ACG.07.KMTR Nike Lab, który zwiastuje rewolucję w wiązaniu obuwia. Obuwie wykorzystuje mechanizm rodem ze spadochronów i składa się jak papierowa torba.
 
Najnowszy model buta z serii Nike Lab rewolucjonizuje technologię wiązania obuwia. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jego konstrukcja jest niezwykle skomplikowana, jednak ten model został stworzony z zaledwie jednego elementu. 
Jak informuje Nike, inspiracją do powstania ACG.07.KMTR była papierowa torba owinięta wokół stopy projektanta.
Myślą przewodnią było zaprojektować but, który pomimo technologii bezszwowej byłby idealnie dopasowany i zapewniał nieograniczony zakres ruchu.
 
Projektant Nike, Gerald Sullivan mówi, że po wypróbowaniu niezliczonej liczby systemów, wykonali konstrukcję działającą na odwrotnej zasadzie niż spadochron – po pociągnięciu za sznurek, język 'składa się' jak papierowa torba, a but dopasowuje się do stopy, nie ograniczając jej ruchu. Poza tym, zgodnie z ideą ACG, również ten model jest wodoodporny. Jego dodatkowe innowacje to magnetyczna sprzączka Fidlock opinająca wierzch stopy.
 
Model ACG.07.KMTR trafi do sprzedaży 18 maja 2017 roku wraz z pozostałymi projektami linii ACG. 
https://images.solecollector.com/complex/images/c_fill,fl_lossy,q_auto,w_800/y9y6yw092n3qqovndhs4/nike-kmtr
Nike Lab ACG.07.KMTR Nike Lab ACG.07.KMTR
Nike Lab ACG.07.KMTR Nike Lab ACG.07.KMTR
  • best of polska mafa
  • kupprenumerata