rynektechnologia

Polska IKEA sprzedaje panele słoneczne. Sprawdź, ile dzięki nim zaoszczędzisz

Ruszył program 'IKEA. Energia Słoneczna dla Domu', w ramach którego szwedzka sieć oferuje instalacje fotowoltaiczne dopasowane do potrzeb polskich rodzin i ich domów.

IKEA oferuje wiele produktów, które pomagają żyć na co dzień w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Wprowadzony właśnie na polski rynek program 'IKEA. Energia Słoneczna dla Domu' to przystępne cenowo rozwiązanie, dzięki któremu każdy właściciel domu może posiadać własne źródło czystej i taniej energii na dachu. Chodzi oczywiście o instalacje fotowoltaiczne, które zamieniają energię słoneczną na elektryczną.

Jeżeli teraz zastanawiacie się, czy panele IKEA trzeba będzie samodzielnie składać, to możecie przestać się martwić.

Program realizowany jest w ścisłej współpracy z firmą GEO Solar, partnerem szwedzkiej firmy w zakresie produkcji energii z odnawialnych źródeł. To w jej kompetencjach leży doradztwo i przygotowanie indywidualnej oferty dla każdego klienta, sprzedaż oraz montaż rozwiązania, wsparcie w podłączeniu do sieci energetycznej oraz monitoring i serwis gwarancyjny instalacji. Ile można oszczędzić dzięki takiej instalacji? 

– W Polsce mamy rocznie średnio 1600 godzin słonecznych, z których bez przeszkód można czerpać energię. To przekłada się na potencjał elektryczny oceniany na 1 tys. kWh, które możemy pozyskać z 1 mkw.

Możemy oszacować, że bez tej inwestycji na przestrzeni 25 lat gospodarstwo domowe zapłaci za energię 61 tys. zł. Natomiast jeżeli zainwestuje w wytwarzanie energii ze słońca, ta kwota wyniesie 24 tys. zł.

To duża różnica. – tłumaczy menedżer ds. klimatu i energii w IKEA Karol Gobczyński.

To nie wszystko. IKEA dodaje, że do 2021 r. ceny energii w naszym kraju będą rosnąć o ok. 4 proc. rocznie. Według tych szacunków za 5 lat nasze rachunki za prąd wzrosną o około 20 proc. Ci, którzy zainstalują sobie instalacje fotowoltaiczne, zaoszczędzą więc jeszcze więcej.

Wszyscy, którzy już myślą o zakupie takiej instalacji powinni zacząć od od sprawdzenia szacunkowych kosztów i oszczędności tutaj lub w sklepach IKEA. Dodatkowo, dzięki grantowi na zrównoważone życie w domu od IKEA i GEO Solar, wszyscy posiadacze karty IKEA Family mogą obniżyć koszt inwestycji dokonanej do końca 2017 roku o 15 proc.

pilka
katalog