5 wegetariańskich miejscówek w Warszawie, które pokochają nawet mięsożercy

Wraz z początkiem maja zaczyna się sezon na grillowanie. Kiełbaska, karkóweczka, kaszanaczka…  i ten smród grilla. A może by tak odpuścić sobie mięso, zwłaszcza, że w tym roku aura wyjątkowo nie sprzyja plenerowym biesiadom. Zamiast nich wybierzcie się do tych pięciu knajp specjalizujących się w wegańskim jedzeniu.

1. Vegan Ramen Shop

Vegan Ramen Shop; facebook.com

Ledwo się otworzył, a już znawcy kuchni wschodniej okrzyknęli go najlepszym ramenem w Polsce. Po pop-upach w Fokimie Vegan Ramen Shop, otworzył się na Saskiej Kępie. Zachwyca zarówno menu, jak i wystrojem oraz oryginalnymi japońskimi produktami.

2. Youmiko Vegan Sushi

Youmiko Vegan Sushu; facebook.com

Jedno z pierwszych w Warszawie wegańskich sushi, tuż obok knajpianego zagłębia na Poznańskiej. Oprócz roślinnego sushi, napijecie się tam dobrych koktajli i będziecie mieli okazję skosztować japońskiej whisky.

3. Wegemama

Wegemama; facebook.com

Nowa wegańska restauracja, której potrawy inspirowane są wschodnimi (i nie tylko) smakami. Ich kuchnia, oprócz tego, że wyłącznie roślinna, składa się z produktów znanego pochodzenia. Wszystkie dania są też bezglutenowe i bezcukrowe, za to naładowane superfoods i probiotykami.

4. Vegelabb

Vegelabb; facebook.com

Lokal znajdujący się w kompleksie SOHO Factory na Mińskiej. Jest to jedocześnie sklep z ekologiczna żywnością i restauracja specjalizująca się w Buddha Bowlach. Oprócz tego znajdziecie tam koktajle mocy i świetne sałatki.

5. Lokal Dela Krem

Lokal Dela Krem; facebook.com

Pierwsza stacjonarna wegańska cukiernia w Polsce prowadzona przez Spółdzielnię Socjalna Margines (tą samą od Lokal Vegan Bistro). Zawsze był problem z deserami dla wegan, gdyż niektórym trudno sobie wyobrazić słodkości bez jajek masła i śmietany, całe szczęście powstał Lokal Dela Krem, wpadnijcie tam na słodkie zakończenie tej wegetariańskiej wycieczki.

  • best
  • best2