media

'Stealthing', czyli ściągnij kondoma, kiedy ona nie patrzy. Szokujący trend promowany w sieci

'Stealthing' to nowa społeczność internetowa promująca... zdejmowanie prezerwatywy bez zgody partnera. Piszemy o tym nietypowym i szokującym trendzie wśród mężczyzn zarówno hetero, jak i homoseksualnych.

Badanie przedstawione na łamach Columbia Journal of Gender and Law analizuje nowy trend polegający na zdejmowaniu prezerwatywy bez wiedzy partnera. Członkowie internetowej społeczności, którą nazwano 'stealthing', wymieniają się doświadczeniami oraz najlepszymi taktykami na niewidoczne usunięcie kondoma. Czy to jeszcze normalny stosunek seksualny czy już gwałt?

prezerwatywa

Autorka badania, Alexandra Brodsky podkreśla, że niepokojące zjawisko występuje zarówno w środowisku heteroseksualnym, jak i LGBT.

Mężczyźni zachęcający do usunięcia kondomów tłumaczyli się chęcią  rozprzestrzenienia swojego nasienia oraz ideologią męskiej supremacji, która pozwala im na wykorzystywanie przemocy.

Z badania wynika, że 'stealthing' powoduje dokładnie te same konsekwencje co gwałt – utratę godności, ryzyko ciąży oraz zachorowania na HIV oraz AIDS. Potwierdza to niedawne orzeczenie sądu najwyższego w Szwajcarii, który uznał ten czyn za gwałt i ukarał mężczyznę.

Tekst Ola Patola

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata