media

Rakiety spadają na USA i niszczą cały kraj – tak się bawi Korea Północna podczas rocznicy urodzin Kim Ir Sena

Imperium Kim Dzong Una po raz kolejny we właściwy sobie sposób pręży muskuły. Zobaczcie, co wydarzyło się podczas uroczystości urządzonej na cześć 105. rocznicy urodziny dawnego przywódcy Korei Północnej, Kim Ir Sena.

105. rocznicę urodzin Kim Ir Sena uczczono w Korei Północnej z prawdziwą pompą. Wypełnioną podniosłymi pieśniami uroczystość, obfitującą standardowo w ostentacyjne epatowanie militarną krajową potęgą, ubarwił 'wyjątkowy' akcent.

Był nim fragment filmowy obrazujący rakietowy atak na terytorium Stanów Zjednoczonych. Fragment spuentowany ogromnym wybuchem oraz płonącą amerykańską flagą na tle grobów poległych (zobaczycie go na filmie poniżej).

Wizualizacja doczekała się naturalnie entuzjazmu i braw zarówno ze strony licznie zgromadzonej publiczności, jak i krajowego wodza Kim Dzong Una.

Choć takie gesty to już niemal stały element propagandy Korei Północnej, warto wziąć pod uwagę, że tym razem jest to o tyle groźniejsze, że mocno zmienił się charakter administracji USA (dość impulsywne i spontaniczne otoczenie Donalda Trumpa). A w tym kontekście sytuacja przestaje być zabawna.

Poniżej zamieszczamy całość relacji z uroczystości, dla wszystkich, którzy mają ochotę w nietypowy sposób zmarnować półtorej godziny swojego życia.

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata