kultura

Gorillaz wystąpią na dwóch koncertach w Polsce. I nie będzie to Open'er

Gorillaz – jedna z najpopularniejszych grup XXI wieku, animowany kolektyw Damona Albarna i Jamiego Hewletta – po raz pierwszy wystąpią w Polsce. Koncerty odbędą się w Warszawie i w Katowicach.

Wieść o nowym albumie Gorillaz zelektryzowała jakiś czas temu fanów grupy. Płyta ukaże się już 28 kwietnia i będzie zatytułowana 'HUMANZ'. O tym dlaczego warto czekać na powrót tego kultowego w wielu kręgach animowanego zespołu, pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Ale jego polscy miłośnicy mają teraz dodatkowy powód do radości – Gorillaz w ramach mini-touru wystąpią tego lata cztery razy w Europie, a dwa z tych koncertów odbędą się w Polsce: w Warszawie (14 czerwca) i w Katowicach (18 czerwca).

Częścią promocji nowej płyty, poza samymi koncertami, będzie także specjalna aplikacja i projekt The Lenz przygotowane we współpracy z marką T-Mobile – za ich pośrednictwem będziecie mogli 'poznać' bliżej członków zespołu.

Gorillaz do tej pory nigdy nie odwiedzili naszego kraju (w 2010 roku uczestnicy festiwalu Open’er mieli okazję zobaczyć jedynie projekt multimedialny Gorillaz Sound System, który był tylko dopełnieniem koncepcji artystycznej Damona Albarna i Jamiego Hewletta). Czekamy zatem na 'goryli' z niecierpliwością.

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata