kultura

5 najbardziej spektakularnych imprez klubowych w Polsce tej wiosny

Wiosna niemalże na dobre zagościła za naszymi oknami. Już niedługo większość klubowych imprez przeniesie się w plener, a sezon festiwalowy ruszy pełną parą. Póki co, pogoda potrafi jeszcze być kapryśna, także bezpieczniej wybrać dobrą klubową rozgrzewkę przed gorącym sezonem. Oto selekcja imprez z najlepszą taneczną energią i międzynarodowym sznytem!

1. nthng

21.04/22.04, MÓZG/Szpitalna 1, Warszawa/Kraków

Holenderski zdolny producent, który zachwycił debiutanckimi singlami dla labelu MÖRK, będącego młodszym dzieckiem wytwórni Lobster Theremin. W tym roku nthng powrócił z długogrającym debiutem 'It Never Ends', zbierając niesamowicie pozytywne recenzje. Kosmiczna przestrzeń, dystopijna wizja muzyki tanecznej i spory emocjonalny ładunek – tego możemy być pewni podczas dwóch imprez, które odbędą się w warszawskim Mózgu oraz na Szpitalnej 1 w Krakowie. Nie zapomnijcie skafandrów, bo atmosfera może być gęsta.

2. Laurent Garnier

29.04, Smolna, Warszawa

Francuski DJ to prawdziwa legenda i pionier muzyki klubowej. Wyliczenie wszystkich sukcesów i zasług Garniera to nie lada wyczyn. Kwietniowy wieczór na Smolnej z pewnością zapamiętamy na długo – francuski producent zagra w Polsce pierwszy raz od siedmiu lat i zaprezentuje wyczerpujący, trzygodzinny set.

3. Michael Mayer

5.05, Port Miejski, Wrocław

Polska publika związana ze środowiskiem techno ma kilku swoich ulubieńców. Jednym z nich jest szef wytwórni Kompakt – Michael Mayer. Odznacza się ogromnym doświadczeniem, setkami zagranych setów i niebywałą umiejętnością selekcji najciekawszych elektronicznych tracków. Znakiem charakterystyczny Niemca jest wyjątkowa umiejętność grania rekordowo długich setów, niekiedy sięgających 10 godzin! Występ Mayera we wrocławskim Porcie Miejskim to idealny wybór na przedłużoną majówkę.

4. Kiasmos (DJ SET)

13.05, Fabryka Porcelany, Katowice

Duet Kiasmos przebojem wdarł się na scenę melodyjnej elektroniki. Po serii występów live panowie Arnalds i Rasmussen zdecydowali się na podział obowiązków, dlatego polską publicznością zawładnie jednoosobowa, didżejska odsłona islandzkiego duetu. Janusowi Rasmussenowi z łatwością przychodzi rozgrzanie parkietu do czerwoności, także szykujcie się na noc pełną szlagierów!

5. Axel Boman

20.05, Szpitalna 1, Kraków

Axel Boman to człowiek-instytucja w świecie nowoczesnej muzyki elektronicznej. Szwed, który jest jednym z ojców renomowanej wytwórni Studio Barnhus odnajduje się zarówno w roli muzyka, didżeja, jak i szefa sprawnie działającego labelu. Najbliżej serca Bomana leży oczywiście soczysty i energiczny house, ale artysta potrafi również eksperymentować, czego owocem jest jego współpraca z Johnem Talabotem w projekcie Talaboman. W Krakowie zagra razem z Pedrodollar na 10. urodzinach autorskiego cyklu Eltrona Johna 'Ktoś Cię Kocha'.