rynek

'Czas Zaorać Socjalizm', czyli karcianka dla dzielnych pogromców lewaków

Gra podobno sprzedaje się jak świeże bułeczki.

'Czas Zaorać Socjalizm' to gra karciana przypominająca popularne 'Magic: the Gathering'. Z jedną tylko różnicą – na kartach zamiast stworzeń ze świata fantasy pojawiają się politycy i nie tylko. Gracze mają do wyboru trzy talie: lewicową, prawicową oraz neutralną. Każda z nich wzbogacona jest o opis i parametry. Na każdej znajduje się także cytat – najczęściej z Janusza Korwin-Mikkego. Polityk zresztą, jak mówią twórcy gry, dał im swoje błogosławieństwo.

Oprócz Korwin-Mikkego na kartach pojawiają się m.in. cytaty z Grzegorza Brauna i Mariana Kowalskiego.

Nasza gra jest przede wszystkim humorystyczna, a dopiero później ideologiczna – mówi twórca 'Czas Zaorać Socjalizm', Mateusz Hereda. Jakie więc jeszcze żarty można znaleźć na kartach? Na pewno skrajnie niepoprawne politycznie – dotyczące uchodźców, żydów, Romów czy mniejszości seksualnych. Jednym z zadań jest podpalenie tęczy.

Na kartach można także przeczytać takie 'bon moty' jak 'Jeszcze nikt nie udowodnił, że feministka jest kobietą'.

gra

Początki gry sięgają 2014 roku. – Nowa Prawica była na fali i bardzo dużo młodych osób (w tym oczywiście ja) było zafascynowanych Korwinem i jego 'masakrami lewaków', więc siłą rzeczy JKM był ich bohaterem. Moje 'dzieła' pokazałem kolegom, którym pomysł i wykonanie bardzo się spodobał. Postanowiłem wtedy założyć fanpejdż na Facebooku, gdzie wrzucałem prawie codziennie nową kartę – mówi Hereda. Fani prędko zaczęli naciskać, aby stworzył prawdziwą grę. Fundusze na nią zostały zebrane dwa lata temu za pośrednictwem strony Polak Potrafi.

Dziś 'Czas Zaorać Socjalizm' można kupić przez internet w cenie 140 złotych, dostępne są także dodatkowe karty.

Gra podobno rozchodzi się wśród młodych zwolenników Korwin-Mikkego jak świeże bułeczki.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Gameby

  • best
  • best2